Kalendár ako vianočný darček pre Ružomberčanov

Počas vianočných trhov v Ružomberku si celý týždeň môžete užiť príjemnú atmosféru, ktorá vás naladí na blížiace sa sviatky.

V tieto dni ste mohli v jednom zo stánkov zažiť niečo špecifické. Stretnúť sa s Robom Kolárom, poslancom mestského zastupiteľstva, a získať tak fotografiu. A nie hocijakú.

Netypickú fotku, situovanú do historického prostredia Ružomberka, získali mnohí ako darček. Navyše, pri stánku rozdávali špeciálny vianočný darček pre Ružomberčanov od Roba Kolára – kalendár približujúci jedinečným spôsobom podobu nášho mesta.

Prostredníctvom historických fotografií Fedora Polóniho sa  v ňom presuniete do minulosti. Každá z fotiek má svoj vlastný nostalgický filter, ktorým môžete porovnať Ružomberok s minulosťou a nájdete v ňom i víziu, ako by mohlo mesto vyzerať v budúcnosti.

“Keď ma Robo Kolár oslovil s možnosťou uverejniť moje fotografie v kalendári, ktorý pripravuje ako vianočný darček pre Ružomberčanov, vôbec som neváhal. Je to slušný a férový človek, ktorý má naše mesto naozaj rád,“ hovorí autor fotografií Fedor Polóni a svoje rozprávanie o Robovi Kolárovi dopĺňa. “Pred deviatimi rokmi sa musel rozhodnúť, či dá prednosť závratnej manažérskej kariére v Bratislave, alebo ostane žiť s rodinou v Ružomberku. Vybral si druhú možnosť, čo je naozaj vzácne.“

Okrem iného organizátor nezabudol ani na tých najmenších a finančnou zbierkou pre Detské centrum v Ružomberku chce podporiť túto najstaršiu mimovládnu organizáciu, zaoberajúcu sa pomocou deťom v náhradnej starostlivosti.

PR článok