Kolóny komplikujú prejazd Ružomberkom. Vyšlo septembrové číslo RK Magazínu

rpt
O Kalvárii či chýbajúcom rozvoji v meste sme sa rozprávali s viceprimátorom Michalom Lazárom. Prečítate si aj o ,,návšteve” štátnych kontrolórov na radnici či o záchrane štálov v Černovej. Predstavíme vám aj mladého futbalistu, ktorému nádor na mozgu zmenil život.

Od štvrtka 26. augusta je v predaji septembrové číslo RK Magazínu. Prinášame vám výber článkov, ktoré sa môžete v novom čísle dočítať.

                    Nová plaváreň predbežne stojí 7 miliónov eur

K novej mestskej plavárni sa dovezieme rovno na ružomberskom obchvate, kolujú vtipy na margo dlhoočakávaných investícií. A hoci termín začatia a ukončenia prác na plavárni je otázny, istý je už spôsob, akým chce radnica výstavbu financovať. 

Štátni kontrolóri v Ružomberku

Najvyšší kontrolný úrad zistil v roku 2017 pochybenia pri spôsobe financovania mestskej spoločnosti Kultúrny dom Andreja Hlinku. Teraz preveruje, či ich radnica napravila.

Mesto chcelo spoluvlastníctvo Koniarne, obrana povolila prenájom

V otázke Koniarne našla radnica s ministerstvom obrany riešenie. Nie úplne ideálne. Mestu by pomohlo, keby malo v športovej hale podiel a mohlo by tak do nej investovať.

Bývalá pôrodnica bude slúžiť vojenským zdravotníkom

Roky chátrajúci areál starej gynekológie na Zarevúcej zrekonštruujú za osem miliónov eur.

Kolóny komplikujú prejazd Ružomberkom, trpí aj mestská časť Černová

Diaľnica v nedohľadne, čiastočná kompenzácia v podobe zelenej vlny nestačí a kritickej dopravnej situácii nepomáha ani začatá rekonštrukcia vozovky pri Kraľovanoch. Šoférom sa čakať v dlhej kolóne nepáči, cestu si krátia cez mestskú časť Černová, čo komplikuje život dolnoliptákom žijúcim v priľahlých uliciach až do centra mesta. Radnica má na stole dopravný projekt, ktorým chce zaťaženiu ulíc predísť.

Viceprimátor Michal Lazár: Nasledujúce štyri roky prinesú Ružomberku obrovský rozvoj

O Kalvárii, o spolupráci vo vedení mesta, chýbajúcom rozvoji, ale aj o tom, či má vyššie ambície v nadchádzajúcich komunálnych voľbách sme, sa rozprávali s viceprimátorom Michalom Lazárom.

Zo senníkov turistické útulne

Nad Černovou renovujú objekty ľudovej architektúry. Pred sto rokmi v nich skladovali seno, teraz môžu drevené konštrukcie poskytnúť turistom úkryt aj nocľah.

Nádor na mozgu zmenil mladému futbalistovi život

Život sa talentovananému futbalistovi a nadanému klaviristovi Jankovi Sivákovi obrátil na ruby pred šiestimi rokmi. Práve vtedy odštartoval nemocničný kolotoč. Dnes má za sebou 21-ročný Janko z Hubovej niekoľko operácií aj chemoterapiu.

Za tragickým pádom veže radnice stálo kocúrkovské gazdovanie

Päť mŕtvych robotníkov aj samovražda staviteľa. Z nešťastia, ktoré sa stalo počas výstavby mestského úradu, sa Ružomberok dlho spamätával.

Ružomberské gastro a nový covid automat: vláda prenechala zodpovednosť na nás

O tom, aké prísne opatrenia budú platiť pre gastro prevádzky v jednotlivých fázach covid automatu, rozhodnú po novom ich samotní majitelia. Tým, či sa rozhodnú otvoriť pre očkovaných, testovaných alebo všetkých zákazníkov.

Ružomberská ultrabežkyňa si z maratónu vo Francúzsku uchmatla prvé miesto v kategórii

Ružomberčanka Mária Kubová sa len nedávno zúčastnila ultramaratónu vo francúzskom meste Chamonix.

Triatlonisti v Hrabove prekonávali seba aj počasie

Premiéru na 4. ročníku triatlonových pretekov mala náročnejšia enduro trať. Absolútnym víťazom sa stal domáci Ľuboslav Palguta. Druhý najrýchlejší pretekár bol iba 15-ročný Michal Michalica.

Titulná fotografia: Jaroslav Moravčík

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.