Krásna bodka za úspešným rokom

Ružomberčanky potvrdili v poslednom zápase aktuálneho roka pozíciu favorita. Foto: Rudolf Maškurica
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrali cez víkend stretnutie 12. kola Niké extraligy žien. Prinášame pozápasové vyjadrenie Alexandry Buknovej.

Družstvo spod Čebraťa potvrdilo v záverečnom súboji kalendárneho roka pozíciu favorita a v domácom prostredí zdolalo ŠBK Šamorín vysoko 82:30. Liptáčky si vďaka tomuto triumfu pripísali jubilejnú 10. ligovú výhru v prebiehajúcej sezóne.

Úspešná rozlúčka s rokom. Ružomberčanky si pripísali ďalšie vysoké víťazstvo

Výborná defenzívna robota

Ružomberčanky počas celého stretnutia viedli, pričom sa prezentovali výbornou obrannou činnosťou, keď inkasovali iba 30 bodov. „Som rada, že sme duel vyhrali a že sme ho zvládli aj po defenzívnej stránke. Inkasovali sme toľko bodov, koľko si predstavujeme. Minúty sa rozložili medzi všetky hráčky, čo ma teší,“ povedala bezprostredne po zápase Alexandra Buknová.

V záverečnej štvrtine zaznamenali Liptáčky síce iba 12 bodov, no napriek tomu ju vyhrali. V tejto časti hry dostali výdatnú zápasovú minutáž predovšetkým mladé hráčky z lavičky, ktoré sa ponúknutej príležitosti nezľakli. „V útoku to z nášho pohľadu mohlo byť konštantnejšie, mali sme pasáže, keď sme dali málo bodov. Vždy to však môže byť lepšie. Myslím si, že s predvedeným výkonom môžeme byť spokojné,“ uviedla ružomberská kapitánka, ktorá si v stretnutí pripísala 10 bodov.

Najlepšia časť sezóny je ešte pred nimi

Najvyššiu ženskú basketbalovú súťaž momentálne čaká trojtýždňová prestávka, po ktorej sa ligový kolotoč opätovne rozbehne. „Doterajší ročník ubehol rýchlo, v mojom prípade aj kvôli zraneniu. Každopádne, tá najlepšia časť sezóny ešte len začína po novom roku. Teším sa aj na poháre, ktoré nás čakajú. Keď na niečom makáte od augusta a potom vidíte výsledky, tak vás to teší,“ skonštatovala jedna z najskúsenejších hráčok v oranžovom drese, ktorá kvôli spomínanému zraneniu stála viac ako mesiac.

Zverenkyne Juraja Suju čaká po prestávke náročný program, keďže úvodný duel v novom roku odohrajú na pôde majstrovských Piešťan. „V tréningu sa už pripravujeme na tohto súpera. Teším sa na tento súboj, lebo zakaždým má svoje čaro,“ uzavrela Buknová.

Liga začína vo sviatočný deň

Ružomberské basketbalistky sa pred dvomi záverečnými stretnutiami základnej časti súťaže nachádzajú na 2. mieste, s bilanciou desať výhier a dve prehry. Na čele ligy figurujú Piešťanské Čajky, tretia priečka patrí Slávii Banská Bystrica.

Ako už bolo spomenuté, úvodný zápas v novom kalendárnom roku odohrajú Liptáčky v sobotu 6. januára 2024 v Piešťanoch. Základnú časť súťaže ukončia o týždeň neskôr (sobota 13. január) domácim vystúpením proti nováčikovi z Trenčína.