Kríza vicemajstra pokračuje

Ružomberok nezvíťazil už v štvrtom zápase v rade. Fotografia: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v polovici týždňa zápas 8. kola Fortuna ligy na pôde Michaloviec. Liptáci v stretnutí nepotvrdili pozíciu mierneho favorita a na Zemplíne iba remizovali 1:1.

Zverenci Petra Struhára sa v tomto ročníku nenachádzajú v ideálnej forme. V doterajšom priebehu najvyššej slovenskej súťaže zaznamenali Ružomberčania v ôsmich stretnutiach až 5 remíz, 2 výhry a jednu prehru, ktorú utŕžili na vlastnom ihrisku so Slovanom Bratislava (0:1).

Bratislavčania si zásluhou triumfu v Ružomberku pripísali prvú výhru v centre dolného Liptova v rámci Fortuna ligy po 4 rokoch. Slovanisti zároveň ukončili dlhú 17-zápasovú šnúru Liptákov bez prehry v najvyššej slovenskej súťaži.

„Ruža“ naposledy prehrala vo Fortuna lige vo februári, keď podľahla Liptovskému Mikulášu (2:3). Od tejto porážky zaznamenali Ružomberčania v nasledujúcich 17 stretnutiach až 9 výhier a 8 nerozhodných výsledkov.

Obojstranná mizéria

Liptáci sa predstavili na pôde relatívne obľúbeného súpera, keďže v doterajších 22 zápasoch v rámci najvyššej slovenskej súťaži zaznamenali s Michalovcami až 12 výhier, 8 remíz a iba 2 prehry, s aktívnym skóre 41:17.

V uplynulom ročníku na seba narazil Ružomberok s Michalovcami v rámci Fortuna ligy dvakrát, pričom lepšiu vzájomnú bilanciu majú Liptáci. V prvom stretnutí sa pod Čebraťom zrodila bezgólová remíza. Zápas na východe Slovenska bol ale jednoznačnou záležitosťou „Ruže“, ktorá ho vyhrala rozdielom triedy (3:0).

Miernym favoritom stretnutia boli Ružomberčania, ktorí v minulej sezóne obsadili v najvyššej slovenskej súťaži 2. miesto. Naopak, Michalovčania skončili až na 9. pozícii. Liptáci pred týmto duelom ťahali 3-zápasovú sériu bez výhry, keď naposledy triumfovali začiatkom v augusta v Banskej Bystrici (3:2).

O nič lepšie na tom neboli ani Zemplínčania, ktorí z ostatných 5 duelov až štyrikrát prehrali. Ôsme Michalovce strácali pred týmto duelom na siedmy Ružomberok 3 body. Stretnutie sa napokon skončilo remízou, keď na konečných 1:1 vyrovnával exmichalovčan Martin Regáli. Viac o zápase s Michalovcami, sme písali v nedávnom článku.

Ružomberčania opäť stratili body. Piatykrát v sezóne remizovali

Ružomberok dopláca na efektivitu

Tréner Michaloviec Norbert Hrnčár, ktorý v minulosti trénoval aj Ružomberok, nebol spokojný s remízou. „Nie sme spokojní s tým, ako zápas dopadol. Chceli sme získať tri body. Boli sme k nim bližšie ako hostia, hlavne v závere, keď sme si vypracovali stopercentné šance. Som spokojný s tým, ako mužstvo zareagovalo po prvom polčase, ako stupňovalo tempo a kondične zničilo súpera. V našej hre som po prestávke videl veľa pozitívnych vecí a za víťazstvom sme išli viac ako hostia.“

Ružomberský kormidelník Peter Struhár bol napriek ďalšej strate bodov spokojný s výkonom jeho hráčov. „Do Michaloviec sme išli s cieľom vyhrať a odniesť si tri body. V prvom polčase sme boli lepším mužstvom a mali sme minimálne štyri gólové príležitosti, z ktorých sme mali jednoznačne skórovať. S hrou som veľmi spokojní, chlapci si vytvárali dobré situácie a získavali veľa lôpt, žiaľ, máme problém s efektivitou.“

„Druhý polčas bol už vyrovnanejší a domáci skórovali po vydarenej štandardnej situácii. Musím pochváliť mužstvo za reakciu na inkasovaný gól. Myslím si, že stretnutie sme mali rozhodnúť už v prvom polčase, napokon musíme brať aj bod,“ dodal lodivod Ružomberka na pozápasovej tlačovej konferencii.

Sklamanie zo straty bodov

Obranca „Ruže“ Alexander Mojžiš bol smutný z ďalšej remízy jeho mužstva. „Sme sklamaní. Nie je to prvý zápas, čo sme zbytočne stratili body. Na Zemplín sa išlo s jasným cieľom vyhrať. Mali sme dobrý vstup do stretnutia. Škoda prvého polčasu. Mali sme nejaké šance, keby sa premenili, mohol byť ďalší priebeh iný. Takto súper živil nádej na úspešný výsledok a dokonca išiel do vedenia.“

„Druhé dejstvo už nebolo z našej strany také dobré. Prišiel aj inkasovaný gól. Išlo o nepríjemnú ranu, veď dovtedy sme boli lepším tímom. Pozitívom bolo, že sme dokázali rýchlo odpovedať. Chceli sme výsledok otočiť, no nepodarilo sa nám to,“ uzavrel Mojžiš.

Tri ligové zápasy na vlastnom štadióne v rade

Ružomberčania sa po piatej remíze v sezóne nachádzajú na 6. mieste tabuľky so ziskom 11 bodov. Najbližší duel odohrajú zverenci Petra Struhára v nedeľu 4. septembra, keď na domácom štadióne privítajú Spartak Trnava. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17:30 h. Priamy prenos z tohto zápasu bude vysielať televízia Dajto.

Zakrátko čaká na Liptákov ďalšie náročné stretnutie, keď sa v piatok 9. septembra predstavia opätovne na vlastnom ihrisku v severoslovenskom derby proti MŠK Žilina. Priamy prenos z tohto stretnutia bude vysielať televízia Nova Sport 1.

Posledný zápas pred reprezentačnou prestávkou odohrajú Ružomberčania v stredu 14. septembra, keď v rámci 3. kola Slovenského pohára nastúpia na pôde Makova. Následne čaká Liptákov zaslúžená pauza. Po prestávke odohrá aktuálny vicemajster najbližší ligový duel až v piatok 30. septembra, keď na domácom štadióne nastúpi proti nováčikovi zo Skalice.