Ružomberčania opäť stratili body. Piatykrát v sezóne remizovali

Ružomberčania stratili body v Michalovciach. Z ôsmich zápasov päťkrát remizovali. Foto: Róbert Andrejov
Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v stredu 31. augusta v rámci 8. kola Fortuna ligy na trávniku MFK Zemplín Michalovce 1:1.

Úvod zápasu lepšie zachytili domáci futbalisti. V druhej minúte to vyskúšal na brankára Frühwalda z diaľky Žofčák, jeho tečovaná strela Rankom len tesne minula bránu hostí. O trinásť minút neskôr sa ukázali v ofenzíve aj hostia z Ružomberka, keď Regáli svojim streleckým pokusom mierne ohrozil Szárazovu bránu.

Aj v 19. minúte boli pri streleckej chuti ružomberskí futbalisti, keď exekútor Maslo trafil z priameho kopu brvno. O desať minút neskôr sa do šance dostal aj Gerec, no ani tomu sa michalovského brankára nepodarilo prekonať.

Zvyšok prvého polčasu sa po obrovských šanciach hostí niesol v duchu – aké si požičal, také vráť, kedy oba tímy predvádzali už tradičný ligový medzi šestnástkový futbal.

Prebudenie ofenzívy oboch tímov

Po polčasovej prestávke sa dostali do šance na otvorenie skóre zápasu prví hostia z Ružomberka. Kelemen však veľkú šancu na skórovanie z blízky nevyužil. V 61. minúte to vyskúšal z diaľky na Frühwalda Kanu. Ružomberskému gólmanovi narobila strela michalovského útočníka veľké problémy, no dokázal si s ňou poradiť.

Už o minútu neskôr sa z otváracieho gólu radovali domáci hráči, keď sa k Marcinovi dostala lopta a ten ju bez problémov umiestnil do Frühwaldovej brány – 1:0.

Michalovská radosť však netrvala dlho. Už o dve minúty neskôr Fabišov center umiestnil hlavou do brány osamotený Regáli a vyrovnal na 1:1. V 78. minúte mohol misky váh dvihnúť na stranu Ružomberčanov Luterán, no pred brankárom Szárazom nepochodil.

V závere zápasu mohli domáci rozhodnúť o troch bodoch pre Michalovce, no ani ich pokusy neboli úspešné. Body si tak oba tímy podelili za celkovú remízu 1:1.

Šiesta strata, ale spokojnosť s hrou

Tréner Peter Struhár bol s hrou svojich zverencov aj napriek šiestej strate bodov v sezóne spokojný. Pomenoval takisto aj problém strát bodov. „S hrou som bol veľmi spokojný, chlapci si vytvárali dobré pressingové situácie a získavali veľa lôpt, žiaľ, máme problém s efektivitou,“ dodal na pozápasovej tlačovej konferencii Struhár.

Hlavného lodivoda MFK Ružomberok mrzelo najmä nezužitkovanie gólových šancí v zápase s Michalovcami: „Mali sme minimálne štyri gólové príležitosti, z ktorých sme mali jednoznačne skórovať,“ skonštatoval Struhár.

Najbližší zápas odohrajú ružomberskí futbalisti už v nedeľu 4. septembra proti Spartaku Trnava.  Výkop je naplánovaný nad 17:30 hod.

Fortuna liga – 8. kolo:

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok 1:1 (0:0)

Góly: 61. M. Marcin – 64. M. Regáli. Žlté karty: 87. T. Slebodník – 33. Luterán, 67. M. Kelemen, 80. Chrien. Rozhodovali: Ochotnický – Vitko, Čajka. Diváci: 1168.

MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE: B. Száraz – Kotula, Jeřábek, Ranko, Méndez – M. Begala (51. Kanu), Njie, Peňa (70. T. Slebodník) – I. Žofčák (46. L. Jánošík), Adler Da Silva, M. Marcin (78. Petrík).

MFK RUŽOMBEROK: Frühwald – Fabiš, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák – Halabrín – Tučný (72. Chrien), Luterán, Gerec, M. Regáli – M. Kelemen.

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.