Križovatka pred Mondi SCP prejde rekonštrukciou

Plánovaná oprava najfrekventovanejšej ružomberskej križovatky začala 19. septembra. Pripravte sa na výrazné dopravné obmedzenia, trvať budú do konca októbra.

Vodiči prechádzajúci cez Ružomberok sa konečne dočkali. Križovatka pri administratívnej budove spoločnosti Mondi SCP je dlhodobým problémom pre ružomberskú dopravu. Hlavný cestný ťah cez Slovensko je v katastrofálnom stave, jeho opravu štátni cestári avizovali už v máji tohto roka.

Martin Guzi z komunikačného odboru Slovenskej správy ciest (SSC) pre TASR uviedol, že poškodenú vozovku v úseku 2,65 kilometra vyfrézujú a po celej šírke cesty položia nový asfaltový koberec. Práce, ktoré realizuje spoločnosť MBM, predstavujú sumu 797-tisíc eur.

Rekonštrukcia bude rozdelená na niekoľko etáp

Očakávaná výmena asfaltu sa pripravuje už budúci týždeň na križovatke pri Mondi SCP v smere do mesta a aj v smere do Liptovského Mikuláša. Opravovať sa bude v troch etapách.

,,Počas stavebných prác budú na cestách umiestnené zvislé dopravné značky v reflexnej úprave a ak si to bude bezpečnosť vyžadovať, doprava bude riadená kompetentnými,“ informovalo mesto Ružomberok v príspevku na sociálnej sieti.

V prvej etape sa plánuje zrekonštruovať jazdný pruh v smere od Liptovského Mikuláša do Martina. Z tohto dôvodu bude premávka presmerovaná v oboch smeroch do jazdných pruhov v smere od Martina do Liptovského Mikuláša. Výjazd na cestu I/18 od administratívneho centra Mondi SCP bude úplne uzavretý. Svetelnú signalizáciu pri tomto centre vypnú, blikať bude len žlté svetlo.

Začiatok prác na oprave hlavnej tepny v Ružomberku je pozastavený

Následne sa opraví ľavý jazdný pruh v smere od Martina do Liptovského Mikuláša a juhozápadnej štvrtiny križovatky cesty I/18 a I/59 pri Mondi SCP. Premávka v oboch smeroch bude zriadená v jazdných pruhoch v smere od Liptovského Mikuláša do Martina. Smer jazdy Martin – Banská Bystrica bude v pôvodnej trase.

Súčasťou bude rekonštrukcia pravého jazdného pruhu v smere od Martina do Liptovského Mikuláša a časti odbočovacích jazdných pruhov. Výjazd na cestu I/18 od Mondi SCP bude otvorený, no svetelnú signalizáciu vypnú, blikať bude len žlté svetlo.

MAD bude presmerovaná

Počas rekonštrukcie bude linka autobusu č. 2 Modrá v oboch smeroch presmerovaná od Ulice Poľná cez Ulicu Za dráhou a Námestie SNP, kde sa vráti do svojej pôvodnej polohy na cestu I/59 zastávka ZŠ Bystrická cesta.

V smere jazdy na Železničnú stanicu pôjde linka zo zastávky ZŠ Bystrická obchádzkovou trasou cez Námestie SNP a ulicu Za dráhou, kde zastaví na presunutej zastávke „Poľná“. V smere jazdy do Baničného pôjde linka od zastávky Vojenská nemocnica obchádzkovou trasou cez ulicu Za dráhou a Námestie SNP, kde zastaví na presunutej zastávke „Poľná“.

Počas trvania dopravných obmedzení nebudú obojsmerne obsluhované zastávky MONDI a Tatranská cesta v smere na Baničné.

Obchádzkové trasy pre osobné vozidlá do 3,5t

  • v smere od Liptovského Mikuláša do Banskej Bystrice a naopak budú vozidlá odklonené cez Štiavničku,
  • v smere z Banskej Bystrice do Martina budú odklonené na miestne komunikácie Cesta do tehelne, Plavisko, Riadok a Zarevúca na cestu I/18 v križovatke Zarevúca – čerpacia stanica,
  • v smere z Martina a Dolného Kubína do Liptovského Mikuláša budú vozidlá odklonené cez Likavku a Liskovú.

Zdroj: Mesto Ružomberok/teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.