Začiatok prác na oprave hlavnej tepny v Ružomberku je pozastavený

Foto: Jaroslav Moravčík
Hlavný cestný ťah cez Ružomberok mali podľa pôvodných informácií z vedenia mesta začať rekonštruovať na konci mája. Dôvodom je zmena v dodávateľskom reťazci.

Začiatok prác na veľkoplošnej oprave hlavnej cesty v Ružomberku je pozastavený. Dôvodom je zmena v dodávateľskom reťazci. Pre TASR to v pondelok 23. mája uviedol Martin Guzi z komunikačného odboru Slovenskej správy ciest (SSC).

„Zhotoviteľ, spoločnosť Cestné stavby Liptovský Mikuláš, pred začiatkom stavebných prác časť podniku predal a tento podnik pôsobí s iným názvom. Nástupnícky subjekt musí preukázať svoje osobné a ekonomické postavenie, čo sa k dnešnému dňu nestalo,” vysvetlil Guzi.

Hlavný cestný ťah cez Ružomberok mali podľa pôvodných informácií z vedenia mesta začať rekonštruovať na konci mája. Ide o úsek od mosta na Nábreží Generála Milana Rastislava Štefánika cez svetelnú križovatku pri papierňach až po križovatku na Liptovské Sliače. Dĺžka rekonštrukcie má byť 76 dní.

Koncom mája začne rozsiahla rekonštrukcia ružomberskej cesty I/18

O zámere opravy hlavnej cesty v meste Ružomberok sme našich čitateľov informovali na našom webe rkmagazin.sk už koncom minulého roka a vo februárovom čísle RK Magazínu. Rozsiahlejší materiál o oprave uverejníme aj v júnovom čísle RK Magazínu, ktoré vyjde 2. júna.

Hlavná cesta v Ružomberku prejde opravou   

Zdroj: teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.