Ľadové kráľovstvo už neotvoria, kvôli technickej chybe sa zrútila strecha stanu

Ľadové kráľovstvo dodnes nevidel žiadny návštevník kvôli pandémii, technická chyba napokon spôsobila, že atrakcia v Hrabove končí.

,,V noci zo 16. na 17. februára nastala technická chyba v izolácii strechy stanu, ktorý chránil a chladil výstavu ľadových sôch. Chybu sme sa všemožne pokúšali odstrániť, no žiaľ nepodarilo sa nám to a strecha do rána spadla,” napísali organizátori na Facebooku.

Na obhliadku privolali aj statika. Skonštatoval, že stan je nutné zbúrať. Ľadové kráľovstvo navyše nebolo poistené.

Atrakcia s ľadovými sochami, ruským kolom a klziskom bola pre návštevníkov pripravená už v polovici decembra. ,,Situácia nás veľmi mrzí, chceli sme sa s verejnosťou podeliť o ľadovú nádheru, ale skutočnosť nabrala iný smer a náš dlhoročný sen a atrakcia, ktorá mohla tešiť a baviť tisíce návštevníkov aj domácich Ružomberčanov nateraz končí,” uviedli organizátori s tým, že túto zimu kráľovstvo definitívne neotvoria. Veria však, že Ľadové kráľovstvo nájde v budúcnosti svoje pokračovanie.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Fotografia: Atrakcia v Hrabove. Foto: Ľadové kráľovstvo/FB