Liptovské múzeum oslavuje 110 rokov, vstup do expozícií bude bezplatný

Počas osláv sa vo výstavnej sále stretnú bývalí aj súčasní zamestnanci, ktorým odovzdajú pamätnú mincu. Múzeum pripravilo vedeckú konferenciu aj slávnostnú vernisáž výstavy.

Liptovské múzeum si v tomto roku pripomína 110. výročie svojho založenia. Pri tejto príležitosti bude na budúci týždeň organizovať konferenciu aj otvárať výstavu. RK Magazín o tom informovala odborná referentka kultúry v Liptovskom múzeu Martina Vilčeková.

Oslavy sa začnú v pondelok 19. septembra, keď sa vo výstavnej sále stretnú bývalí aj súčasní zamestnanci, ktorým odovzdajú pamätnú mincu. V utorok (20. 9.) sa na pôde Úradu Žilinského samosprávneho kraja uskutoční slávnostné oceňovanie pracovníkov múzea za ich dlhoročný prínos k rozvoju kultúrnej inštitúcie.

Konferencia, vernisáž výstavy aj koncert

Streda (21. 9.) bude venovaná konferencii Múzejníctvo a zberateľstvo v dejinách múzea. O 15.00 h slávnostnou vernisážou otvoria výstavu, ktorá prezentuje 110 rokov existencie Liptovského múzea, desať osobností, desať súčasných expozícií a 110 zbierkových predmetov zo zbierkového fondu múzea.

„Po otvorení dôjde k odhaleniu pamätného reliéfu od Rastislava Bjarinca venovanému zakladateľom Liptovského múzea,” dodala Vilčeková s tým, že oslavy budú pokračovať koncertom v Kultúrnom dome Andreja Hlinku v Ružomberku.

Vo štvrtok (22. 9.) sa uskutoční záverečná časť konferencie a popoludní bude zasadnutie vedeckej rady múzea. Pre návštevníkov pripravili v piatok (23. 9.) bezplatný vstup do všetkých múzejných prevádzkovaných expozícií.

Zdroj: Liptovské múzeum

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.