Ľubomír Kubáň vyhral voľby primátora mesta Ružomberok

Nezávislý občiansky kandidát Ľubomír Kubáň bude novým primátorom mesta Ružomberok. V komunálnych voľbách v sobotu 29. októbra získal spolu 5199 hlasov.

Je to oficiálne a potvrdené volebnou komisiou. Primátorom Ružomberka sa stal Ľubomír Kubáň. Získal 48,6 percenta všetkých hlasov z 10 697 platných hlasov. V Ružomberku bola účasť vo voľbách 47,96 percenta z takmer 23-tisíc zapísaných voličov.

Na druhom mieste skončil Patrik Habo (nezávislý kandidát), ktorému odovzdalo hlas 2959 voličov. Tretiu priečku obsadil Tomáš Klopta (nezávislý kandidát – NEKA) so ziskom 1729 hlasov. Na štvrtom mieste so 716  hlasmi sa umiestnil Ján Bednárik (Kresťanskodemokratické hnutie – KDH). Najmenej hlasov 94 získala Petronela Ilavská (Hnutie Občan Národ Spravodlivosť).

Kubáň sa poďakoval voličom

Priebežné výsledky v Ružomberku ukazovali už v predstihu, že novým primátorom bude s náskokom Ľubomír Kubáň. Na sociálnej sieti povedal po sčítaní hlasov stručné „Ďakujem, Ružomberok.“

„Robili sme slušnú a pozitívnu kampaň a vytrvali sme pritom celé štyri mesiace. Ďakujem všetkým mojim kolegom a spolupracovníkom, ktorí vytvorili perfektný tím a získali sme spolu štrnásť poslancov. Nadpolovičná väčšina v mestskom zastupiteľstve nám umožní realizovať zásadné zmeny v našom meste. Ďakujem všetkým Ružomberčanom, ktorí mne a nášmu tímu dali takú výraznú dôveru. Je to potešujúce, ale zároveň aj záväzok konečne pohnúť naše mesto vpred a naštartovať jeho rozvoj,“ uviedol Ľubomír Kubáň pre RK Magazín tesne po oznámení výsledkov volieb.

Habo, Klopta aj Bednárik zablahoželali Kubáňovi

Patrik Habo tiež vydal oficiálne stanovisko k voľbám na svojom profile na sociálnej sieti. Napriek tomu, že voľby nevyhral verí, že cesta, na ktorú sa vydal, mala význam a ukáže nové perspektívy do budúcnosti.

„Počas uplynulých mesiacov som sa toho opäť veľa naučil a spoznal mnohých hodnotných ľudí. Som hrdý, že sme po celý čas konali s dobrým úmyslom, pravdivo a úprimne. Som presvedčený, že toto spoločné úsilie malo pre Ružomberok význam a výsledky sa postupne dostavia,” reagoval Habo.

Zároveň zablahoželal víťazovi volieb Ľubomírovi Kubáňovi. „Zvoleným poslancom a novému primátorovi Ľubovi srdečne blahoželám a prajem im, aby sa im podarilo posunúť naše mesto vpred.”

„Ďakujem za každý hlas,“ uviedol Tomáš Klopta vo svojom profile na sociálnej sieti. „Ružomberčania si včera vybrali nového primátora a ja chcem aj týmto spôsobom zablahoželať Ľubomírovi Kubáňovi k jeho jednoznačnému výsledku.“

„Iniciatíva Nový Ružomberok bude mať v Mestskom zastupiteľstva zastúpenie okrem mňa aj v podobe Štefana Pušku, ktorý svojím zvolením včera prepísal históriu. Nový Ružomberok tak včerajškom určite nekončí, práve naopak – naše vízie a plány chceme ďalej presadzovať a aj v spolupráci s ďalšími novozvolenými poslancami MsZ bojovať za lepší Ružomberok,“ dodal.

Aj tretí neúspešný kandidát Ján Bednárik vo svojom profile na sociálnej sieti vydal stanovisko: „Blahoželám Ľubovi Kubáňovi a do funkcie primátora mu želám veľa síl. Ďakujem všetkým voličom, ktorí využili svoje práv voliť za to, že prišli k volebným urnám.“

Tím Kubáň bude mať väčšinu v zastupiteľstve

Vo voľbách do orgánov miestnej samosprávy bude mať väčšinu v mestskom zastupiteľstve Tím Kubáň, ktorý získal až 14 poslancov. Najviac zvolených mestských poslancov sa o priazeň voličov uchádzalo ako nezávislí kandidáti – 16.

Mestskými poslancami budú: Vojtech Macko (Sme rodina, volebný obvod Biely Potok), Martin Papčo (nezávislý kandidát, Černová), Michaela Kútniková (KDH, Hrbotová), Štefan Puška (NEKA, Rybárpole), Michal Lazár (NEKA, Klačno), Ladislav Valent (Smer – sociálna demokracia, Klačno), Tomáš Klopta (NEKA, Klačno), Juraj Šrámek (NEKA, Klačno), Róbert Dúbravec (NEKA, Polík), Miroslav Zuberec (Dobrá voľba a Umiernení, Polík), Karol Javorka (Hlas – SD, Polík), Martin Hromada (Sloboda a Solidarita, Stred mesta), Roman Zach (SaS, Stred mesta), Ján Kuráň (NEKA, Satelity), Vendelín Ružička (NEKA, Satelity), Stanislav Javorka (NEKA, Polík), Slavomír Klačko (NEKA, Laziny), Vladimír Klimek (NEKA, Baničné), Michal Kubačka (NEKA, Baničné), Miroslav Kerdík (NEKA,  Baničné), Marianna Medvecká (NEKA, Baničné), Juraj Burgan (NEKA, Roveň), Róbert Kolár (NEKA, Roveň), Milan Šlávka (NEKA, Roveň), Peter Štupák (Sme rodina, Roveň).

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som vyštudovaný novinár s dlhoročnou praxou v celoslovenských, regionálnych i komunálnych médiách a mám skúsenosti aj s vydávaním novín. Dlhé roky bol vydavateľom a šéfredaktorom regionálneho týždenníka LIPTOV a šéfredaktorom MY/Liptovské noviny. V súčasnosti som riaditeľom vydavateľstva R PRESS a poverený vedením redakcie RK MAGAZÍN.