Ľudí s obezitou pribúda, doktorka im pomáha s chudnutím

Daniela Rázgová rozbehla v Ružomberku štúdio, v ktorom plní sny cieľavedomým ľuďom s ich nadváhou. V štúdiu na chudnutie používa prístroje za 20-tisíc eur, na ktoré prispela Miestna akčná skupina Dolný Liptov.

Alarmujúci nárast obezity už dlhšiu dobu vo svojej ambulancii praktickej lekárky v Likavke pozoruje MUDr. Daniela Rázgová. Pacientov s nadváhou pribúda, rovnako aj diagnóz súvisiacich s obezitou. Ťažšie sa však v tomto prípade odhodláva zmeniť životný štýl. Niektorým to vyjde, iní sa vzdajú skôr, než sa dostavia prvé viditeľné výsledky. Nekonečný kolotoč pokračuje a neželané kilá pribúdajú.

Kde chýba motivácia, tam pomôže prístroj

V súvislosti s chudnutím a tvarovaním postavy existuje množstvo produktov a prístrojov, vďaka ktorým by sa želaný výsledok mal dostaviť rýchlejšie. Málokto ale úprimne prizná, že len vďaka prístroju pacienti s obezitou svoj cieľ nedosiahnu.

Doktorka Rázgová používa pri svojej práci prístroje, o ktorých sama hovorí, že sú skvelé preto, lebo klient vidí efekt už po prvej aplikácii. To pomáha udržať motiváciu, ktorú ľudia s obezitou veľmi rýchlo stratia. Následne s klientom pracuje na zlepšení životného štýlu, pohybovej aktivity a nastavení jedálnička, ktoré je pri chudnutí a udržaní si želanej hmotnosti absolútne kľúčové.

,,S rozbehnutím štúdia na redukciu hmotnosti a tvarovanie postavy pomohla Miestna akčná skupina (MAS) Dolný Liptov vďaka finančným prostriedkom z Európskej únie. Výzva bola zameraná na podporu rozvoja podnikania a inovácií, aby sa aj región dolného Liptova mohol stať konkurencieschopným regiónom, kde sa dobré nápady pretavia do kvalitných služieb poskytovaných širokej verejnosti,“ informovali našu redakciu z Miestnej akčnej skupiny (MAS) Dolný Liptov.

Vďaka projektu za 20-tisíc eur pribudli do štúdia tri nové prístroje a jedno pracovné miesto v regióne.

,,Klientky si to pochvaľujú, pretože ležia v kľude, pustí sa im hudba, relaxujú a chudnú,” uviedla doktorka Daniela Rázgová, ktorá je so spoluprácou na projekte spokojná a dodala, že v segmente zdravotníctva je veľmi málo výziev na podporu podnikania, takže využila ponuku od MAS.

,,Za mňa to bola TOP spolupráca,“ vyzdvihla Rázgová.

Zdroj: MAS Dolný Liptov

 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.