Majstrovi Fullovi zablahoželali umeleckým predstavením

Na koncerte sa predstavili učitelia ZUŠ Ľudovíta Fullu. Foto: FB/Ľubomír Kubáň - primátor mesta Ružomberok
Pedagógovia si uctili pamiatku Ľudovíta Fullu a pri príležitosti výročia jeho narodenia usporiadali učiteľský koncert.

V utorok 21. februára sa uskutočnil koncert Hudba Fullovi, ktorý pedagógovia zo Základnej umeleckej školy (ZUŠ) Ľudovíta Fullu venovali 121. výročiu narodenia Ľudovíta Fullu.

Podujatie sa konalo v impozantných priestoroch ružomberskej synagógy a počas hodinového predstavenia sa na pódiu vystriedali učitelia so svojím programom. Okrem spevu a tanca, priestorom znel aj klavír, gitara, viola, trúbka, kontrabas či husle.

,,Každoročne, s výnimkou obdobia covidu, patrí k navštevovaným podujatiam aj Koncert učiteľov, do ktorého sa môže zapojiť každý učiteľ, aby sa tak možno predstavil svojmu žiakovi aj ako hráč a interpret mimo triedy – priamo na pódiu,“ povedala Monika Gazdaricová, učiteľka ZUŠ Ľudovíta Fullu, ktorá podujatím zároveň sprevádzala.

Oslávia úspešných 70 rokov

ZUŠ Ľudovíta Fullu si každoročne uctieva Fullovu pamiatku a k tomu, aby sa nezabudlo, vyzýva aj svojich žiakov. ,,Snažíme sa aspoň sčasti zanechávať v našich žiakoch a priaznivcoch taký odkaz, aký až podnes zanecháva v nás majster Ľudovít Fulla, rešpektovaný aj ďaleko za hranicami mesta a krajiny,“ zdôraznila M. Gazdaricová, učiteľka gitary a hudobnej náuky.

,,Ľudovít Fulla je osobnosť nielen pre každého Ružomberčana, ale obzvlášť pre našu ZUŠ, ktorá je najstaršou ZUŠ v meste,“ podotkla Gazdaricová a spomenula, že tento rok v jeseni si škola pripomína 70 rokov úspešnej existencie.

Na otázku, či Ružomberčania podporili podujatie svojou návštevou, Monika Gazdaricová odpovedala: ,,Synagóga bola pomerne slušne zaplnená, aj keď dodávame, že v Ružomberku dostať ľudí na kultúru je veľmi náročný proces,“ dodala s úsmevom.

Podujatie podporil aj ružomberský primátor Ľubomír Kubáň, ktorý na sociálnej sieti poďakoval škole za dlhoročnú prácu. ,,Kultúra a umenie sú najkrajším spôsobom našej sebarealizácie a sebavyjadrenia. Ďakujem ZUŠ Ľ. Fullu, že sa už sedem desaťročí venuje umeleckému rozvoju a výchove našich detí i mládeže.“

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Mám vyštudovanú masmediálnu komunikáciu. Počas školy som pôsobila ako moderátorka v lokálnom rádiu, kde som mala svoju reláciu. Okrem rozprávania do mikrofónu a písania príbehov, rada pomáham aj "handmade" výrobcom so sociálnymi sieťami a prezentáciou na internete. V RK Magazíne pracujem ako redaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk. Milujem dobrodružné cestovanie, prechádzky v prírode, varenie a dobrú knihu pri káve.