Vianočná výstava v synagóge

Ružomberskú synagógu skrášľujú práce žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy Dotyk. Ich výtvory si môžete pozrieť do konca decembra.

Vernisáž výstavy prác výtvarného odboru žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy Dotyk – Vianočná pohľadnica s podnázvom Zimný pozdrav sa konala v utorok 13. decembra v ružomberskej synagóge. Úvodom podujatia sprevádzalo gitarové kvarteto skladbou Carol of the Bells v zložení žiakov umeleckej školy.

,,Vianočná pohľadnica nesie v sebe posolstvo, ktoré rozdávame druhým. Chceme ich pozdraviť v tomto krásnom vianočnom období, odovzdať im pokoj, lásku, spomenúť si na nich – na našich blízkych, s ktorými nemôžeme byť, na krásne zážitky, ktoré sme spolu zažili alebo na prechádzky v prírode,“ povedala na úvod vernisáže riaditeľka školy Kristína Hanulová.

„Dúfam, že aj táto nádherná vianočná pohľadnica, ktorú vám posielajú naši žiaci prostredníctvom týchto krásnych výtvarných diel odovzdá aj vám pokoj, lásku a možno sa pri niektorej trošku zasmejete. To je posolstvo našej vianočnej pohľadnice,“ doplnila Hanulová.

Práce sú vystavené v synagóge, aj v školách

Vianočných prác bolo neúrekom, pretože umelecká škola zastrešuje 44 elokovaných pracovísk a 30 výtvarníkov, ktorí dochádzajú za žiakmi v okrese Ružomberok, Liptovský Mikuláš a v Martine. Vystavené práce v synagóge sú len kúskom z toho, čo deti reálne vytvorili. Počas vernisáže boli ocenení najlepší žiaci, ktorých práce zaujali aj pedagógov.

,,Učitelia svoju prácu odvádzajú nadmieru perfektne a deti k nim veľmi radi chodia. Toto je len taký výber prác. Výstavy sú aj v elokovaných pracoviskách,“ podotkla riaditeľka Súkromnej základnej umeleckej školy Dotyk.

Výstavu výtvarných prác si môžete pozrieť v ružomberskej synagóge v piatok 23. decembra od 10:00 do 13:00 hod. a v piatok 30. decembra od 10:00 do 13:00 hod za poplatok 0,50€.

Fotogaléria

Foto: Patrícia Kurpašová

Mám vyštudovanú masmediálnu komunikáciu. Počas školy som pôsobila ako moderátorka v lokálnom rádiu, kde som mala svoju reláciu. Okrem rozprávania do mikrofónu a písania príbehov, rada pomáham aj "handmade" výrobcom so sociálnymi sieťami a prezentáciou na internete. V RK Magazíne pracujem ako redaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk. Milujem dobrodružné cestovanie, prechádzky v prírode, varenie a dobrú knihu pri káve.