Majstrovstvá Slovenska v plážovom volejbale budú opäť v Ružomberku. Turnaj odvysiela aj RTVS 

Volejbalový areál Fitness centra California na Klačne sa druhý júlový víkend stane po prvýkrát hlavným dejiskom jedného z troch „áčkových“ turnajov v plážovom volejbale na Slovensku. 

Minulý rok sa stal Ružomberok miestom jedného z „béčkových“ turnajov. Tento rok bude hostiť ačkové, ktoré sa hrajú len v troch slovenských mestách. Klačno teda už čoskoro opäť privíta najlepšie volejbalové dvojice z celého Slovenska.

,,Áčkový turnaj, teda trojhviezdičkový je už taká najvyššia úroveň. Od neho je vyššie už len finálový turnaj, ktorý sa hrá štandardne na Draždiaku v Bratislave. Spomínaný áčkový sa bude hrať v Ružomberku, v Košiciach a na Patrónke v Bratislave,” hovorí predseda volejbalového klubu VK ONE Tomáš Varga. Zároveň hovorí, že zápasy z Ružomberka odvysiela aj verejnoprávna televízia RTVS. 

Foto: Mário Lacina

Turnaj bude prebiehať počas druhého júlového víkendu, teda 10. a 11. júla. ,,V areáli na Klačne pribudne tribúna minimálne pre sto ľudí. Bude to už o niečo iné, keďže zápasy budú vysielané v televízii, nebude teda chýbať ani moderátor,” teší sa z úspechu Tomáš Varga. 

Organizátori turnajov už informovali, že tohtoročná séria majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale Summer Beach Tour 2021 odštartuje počas víkendu 19. – 20. júna úvodným turnajom v Skalici. 

,,Šampionát bude mať deväť zastávok po celom Slovensku a vyvrcholí 14. – 15. augusta finálovým turnajom, ktorého dejisko bude známe neskôr,” uviedla slovenská volejbalová federácia na svojej stránke. 

Foto: Mário Lacina

Majstrovstvá Slovenska v plážovom volejbale sú rovnako aj minulý rok rozdelené na tri turnaje kategórie A a päť turnajov kategórie B. Majstrovstvá budú prebiehať od tretieho júnového víkendu až do polovice augusta. Každý týždeň sa odohrá jeden turnaj. Po podujatí v Skalici budú nasledovať turnaje v Strážskom, Košiciach, Ružomberku, Lieskovci pri Zvolene, opäť v Košiciach, v Bratislave na Patrónke, Prešove a veľké finále. 

Obhajcami majstrovských titulov z minuloročného finálového turnaja v Bratislave pri Draždiaku sú Marek Ludha s Ľubošom Nemcom a Jana Šimanicová s Barborou Tokošovou. 

Titulná fotografia: Záber z majstrovstiev Slovenska na Klačne. Foto: Mário Lacina.

Som vyštudovaná žurnalistka. Počas štúdia som pracovala pre regionálne noviny, kde som písala o kultúrno-spoločenskom dianí na Považí. Mám za sebou stáž pre portál aktuality.sk. Zaujímam sa o históriu, kultúru a problémy bežných ľudí z okolia Ružomberka. V RK Magazíne som zástupkyňa šéfredaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk.