Malinô Brdo plánuje začať zimnú sezónu skôr

Otvorenie zimnej sezóny je naplánované na 22. decembra. Foto: Filip Kubáň

Brány najväčšieho dolnoliptovského strediska by sa mali otvoriť krátko pred Vianocami.

Lyžiari na Malinom Brde sa môžu tešiť na skoršie otvorenie areálu a na výhodnú lyžovačku so sezónnym skipasom, ktorý je už v predpredaji na e-shope. Stredisko Malinô Brdo ski & bike family park pre lyžiarov pripravilo na tohtoročnú zimnú sezónu niekoľko noviniek a špeciálnych ponúk.

Už teraz si môžu lyžiari zakúpiť sezónne skipasy, ktoré sú online v predpredaji so zľavou viac ako 20 % a ďalšími benefitmi ako napríklad 10 % zľavy v gastre či 30 % zľavu na servis lyží. Čakanie na spustenie zimnej sezóny, ktorá je naplánovaná na 22. decembra, si návštevníci Hrabovskej doliny môžu spríjemniť wellnessom v unikátnej samoobslužnej kontajnerovej saune pod holým nebom.

V predaji sú už aj špeciálne produkty ako zvýhodnená sezónka pre seniorov nad 70 rokov alebo skialpová sezónka. „Skialpinistická sezónka je novinka. Už pred rokom bol o tento produkt značný záujem, takže teraz sme ho posunuli do predpredaja za zvýhodnené ceny cez e-shop,“ povedala marketingová šéfka rezortu Marianna Luka.

Stredisko posilňuje umelé zasnežovanie. Foto: Filip Kubáň

Nové snežné delá

Čoskoro bude spustená vianočná súťaž na Facebooku, v ktorej bude možné vyhrať nielen sezónny skipas, ale aj rodinnú lyžovačku či víkendový pobyt. Stredisko pripravuje aj veľkú celovíkendovú akciu – SnowShow, ktorá sa bude konať počas jarných prázdnin.

Súčasťou technickej pripravenosti strediska je generálna údržba a revízia všetkých dopravných zariadení v stredisku ako lanoviek, tak aj vlekov. Dôležitou súčasťou je aj obnovenie vozového parku. Tento rok bude mať rezort k dispozícii tri plne funkčné pásové vozidlá na upravovanie svahu a poskytovanie čo najlepšej lyžovačky pre všetkých lyžiarov.

Malinô Brdo takisto posilňuje umelé zasnežovanie, aby sa mohlo počas prvých mrazov zasnežovať a otvoriť čo najskôr ako to bude možné. Riaditeľ strediska Milan Rezník vysvetlil, akými spôsobmi maximalizujú efektivitu technického zasnežovania.

„V týchto dňoch sa intenzívne venujeme posilneniu zasnežovacieho systému, aby mohol fungovať na maximálne povolený výkon. S tým súvisia aj práce na trafostaniciach. Našou snahou je zvýšiť výkon umelého zasnežovania, pričom osobitná pozornosť je venovaná častiam, ktoré sú už aj vzhľadom na svoj vek v horšom stave. Celé úsilie smeruje k tomu, aby naše stredisko bolo porovnateľné s konkurenciou a bolo schopné vyrábať technický sneh hneď po príchode prvých mrazov. Som rád, že tento rok nám pribudli ďalšie snežné delá,“ upresnil Rezník.

Zdroj: teraz.sk

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.