Malinô Brdo ukončilo zimnú sezónu (fotoreportáž)

Lyžiarska sezóna na Maline Brde trvala takmer tri mesiace. Foto: Filip Kubáň
Najväčšie lyžiarske stredisko v dolnom Liptove definitívne zatvorilo svoje brány pre lyžiarov v nedeľu 19. marca. Sezónu na Maline spustili deň pred Vianocami.

Tohtoročná zimná sezóna na Malinom Brde sa začala deň pred Vianocami, t. j. piatok 23. decembra. Z dôvodu prudkého oteplenia spojeného s výdatnými dažďami sa pre lyžiarov v piatok 6. januára svahy druhého najväčšieho lyžiarskeho areálu v Liptove na niekoľko dní zatvorili. Od piatka 13. januára sa ale zimnú sezónu obnovili a trvala až do nedele 19. marca.

Od soboty 4. februára oficiálne otvorili aj obľúbenú 2 900 metrov dlhú zjazdovku k údolnej stanici kabínkovej lanovky v Hrabove. Spolu s hlavným svahom od vrcholovej stanice sedačkovej lanovky na Maline v celkovej dĺžke 3 900 m patrí medzi najdlhšie technicky zasnežované zjazdové trate na Slovensku.

Nevhodné počasie zrušilo dve podujatia

Stredisko Malinô Brdo ski & bike family park bolo počas sezóny dejiskom niekoľkých podujatí. V rezorte sa túto zimu uskutočnil 12. ročník skialpinistických pretekov Malinô Brdo Night Skialp Challenge, Malinô Brdo Sprint Race či tradičné preteky v alpskom lyžovaní 23. ročník Memoriálu Jána Gregora.

Kvôli nepriaznivému počasiu sa však tento rok na Maline neuskutočnili lyžiarske preteky Ružomberský medvedík a tiež Slovenský pohár v alpskom lyžovaní. Stredisko si v nedávno skončenej sezóne pripravilo aj niekoľko noviniek pre lyžiarov. Jednou z najvýznamnejších bolo spustenie online nákupu skipasov prostredníctvom e-shopu.

Počas záverečného víkendu zimnej sezóny boli v stredisku ceny skipasov výrazne zlacnené. Cena celodenného skipasu pre dospelých bola 15 eur. Juniori a seniori si mohli zalyžovať za 13 eur. Deti lyžovali najvýhodnejšie, len za 11 eur.

Napriek teplému počasiu sa na Slovenku ešte lyžuje 

Na Slovensku už postupne prevláda jarné počasie. Pre tých, ktorí si chcú ešte zalyžovať, je v blízkom okolí v prevádzke ešte niekoľko lyžiarskych areálov. Veľmi dobré podmienky na lyžovanie garantuje Jasná, Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica, Donovaly či neďaleká Kubínska hoľa.

Ako vyzerala tohtoročná lyžiarska sezóna na Malinom Brde a v jeho blízkom okolí, si môžete pozrieť na nasledujúcich fotografiách.

Fotografie v texte: Filip Kubáň 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.