Malinô Brdo ukončilo zimnú sezónu (fotoreportáž)

Lyžiarska sezóna na Maline Brde trvala do konca marca. Foto: Filip Kubáň
Najväčšie lyžiarske stredisko v dolnom Liptove definitíve zatvorilo svoje brány pre lyžiarov v nedeľu 27. marca. Lyžovačka tam začala koncom minulého roku. 

Tohtoročná zimná sezóna na Malinom Brde sa začala na druhý sviatok vianočný, t. j. v nedeľu 26. decembra. Z dôvodu prudkého oteplenia spojeného s výdatnými dažďami sa v pondelok 3. januára svahy Malina Brda pre lyžiarov na niekoľko dní zatvorili. Od piatka 14. januára sa ale lyžiarska sezóna opätovne začala a trvala až do nedele 27. marca.  

Od štvrtka 27. januára bola oficiálne otvorená aj obľúbená 2500 metrov dlhá zjazdovka k údolnej stanici kabínkovej lanovky v Hrabove. Spolu s hlavným svahom od vrcholovej stanice sedačkovej lanovky na Malinô v celkovej dĺžke takmer 3 900 m patrí medzi najdlhšie technicky zasnežované zjazdové trate na Slovensku.  

Stredisko Malinô Brdo ski & bike park plánovalo ešte v prípade vhodného počasia a lyžiarskych podmienok otvoriť svoje svahy najbližší víkend 2. a 3. apríla. Vo štvrtok 31. marca ale oznámilo, že z dôvodu nevhodných snehových podmienok je lyžiarska sezóna definitívne ukončená.  

Sezóna v znamení noviniek a slnečného počasia  

Na Malinom Brde sa počas sezóny uskutočnilo niekoľko podujatí, ktoré sa v uplynulej sezóne kvôli pandémii koronavírusu nemohli zrealizovať. V stredisku sa túto zimu uskutočnil 11. ročník skialpinistických pretekov Malinô Brdo Night Skialp Challenge, lyžiarske preteky Ružomberský medvedík či 22. ročník Memoriálu Jána Gregora 

Stredisko si v tejto sezóne pripravilo aj niekoľko noviniek pre lyžiarov. Medzi najvýznamnejšiu patrilo ranné lyžovanie na upravenej zjazdovke – Fresh Track, ktoré sa na Maline uskutočnilo niekoľkokrát. Pre priaznivcov skialpinizmu a jeho kondičnej formy (tzv. touring skiing) zorganizovali nočné výšľapy aj podujatie Skialp Test Day. 

Na záver zimnej sezóny prišlo stredisko s akciou Lyžuj Ružomberok, ktoré trvala od piatka 25. marca do nedele 27. marca. V týchto dňoch boli ceny skipasov výrazne lacnejšie. Cena celodenného skipasu pre dospelých bola 15 eur. Juniori a seniori si mohli zalyžovať ešte výhodnejšie, iba za 10 eur. Deti v sprievode rodičov lyžovali dokonca zadarmo.  

Napriek otepleniu sa na Slovenku ešte lyžuje  

Tohoročná zimná sezóna sa napriek krátkej odmlke na začiatku januára vydarila. Lyžiari si mohli zalyžovať na všetkých zjazdovkách, ktoré sa v stredisku nachádzajú. Výborný pocit z lyžovačky navyše umocnilo aj krásne slnečné počasie, ktoré pretrvávalo takmer počas celej zimy.  

Malinô Brdo, ktoré je už dlhé roky vyhľadávaným miestom nielen lyžiarov, ale aj cyklistov či turistov, pomaly začína prípravy na letnú sezónu, ktorá sa podľa oficiálnej stránky strediska začne už čoskoro. Pre tých, ktorí si chcú ešte zalyžovať, je v blízkom okolí v prevádzke niekoľko stredísk. Veľmi dobré podmienky na lyžovanie garantuje Jasná, Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica či neďaleká Kubínska hoľa alebo Zuberec – Spálená dolina.  

Ako vyzerala tohtoročná lyžiarska sezóna na Malinom Brde si môžete pozrieť na nasledujúcich fotografiách.

Fotografie v texte: Filip Kubáň

Fotogaléria: 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.