Martin Regáli je nominovaný do slovenskej reprezentácie

Ružomberský útočník Martin Regáli sa druhýkrát predstaví v najcennejšom drese. Fotografia: Rudolf Maškurica
Najlepší ružomberský strelec je opätovne súčasťou reprezentačného výberu seniorov, medzi náhradníkmi sú aj brankár Ivan Krajčírik, obranca Alexander Mojžiš a útočník Tomáš Bobček.

V nedávno skončenom ligovom ročníku si Martin Regáli pripísal na svoje konto 10 gólov a 3 asistencie a výraznou mierou tak pomohol Liptákom k zisku ligového striebra. Svojimi výkonmi nadviazal na výbornú predminulú sezónu, v ktorej strelil 11 gólov.

Najlepší kanonier „Ruže“ je opätovne súčasťou reprezentačného výberu, v ktorom si marcovom priateľskom stretnutí proti Nórsku pripísal debut. Slovenský reprezentačný tréner Štefan Tarkovič povolal medzi náhradníkov aj ružomberského brankára Ivana Krajčírika, obrancu Alexandra Mojžiša a útočníka Tomáša Bobčeka.

Slovenskú futbalovú reprezentáciu čaká v júni náročný program v C-divízii Ligy národov. Slováci si postupne zmerajú sily s Bieloruskom (3. júna), následne ich čaká domáci duel s Kazachstanom (6. júna), o štyri dni neskôr sa predstavia v Azerbajdžane (10. júna) a posledný duel v priebehu pár dní odohrajú 13. júna v Kazachstane.

V nominácii reprezentácie do 21 rokov traja Ružomberčania

Ružomberčania majú zastúpenie aj v nominácii trénera slovenskej „dvadsaťjednotky“ Jaroslava Kentoša, v ktorej sú až traja futbalisti spod Čebraťa – brankár Ivan Krajčírik, stredopoliar Filip Lichý a útočník Tomáš Bobček. Medzi náhradníkmi sú aj stredopoliari Oliver Luterán a Timotej Múdry.

Slovenských „sokolíkov“ čaká v rámci júnového programu najskôr mimoriadne dôležitý kvalifikačný súboj na Malte (3. júna). V prípade, že Slováci získajú v danom dueli aspoň jeden bod, postúpia do baráže o Majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia budúci rok. Následne odohrá slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov domáci prípravný duel s  výberom Rumunska (7. júna).

Fantastická sezóna Liptákov zavŕšená ziskom striebra

Ružomberčania majú za sebou skvelý ligový ročník, ktorí zakončili ziskom strieborných medailí. Začiatok sezóny pritom Liptákom výsledkovo nevyšiel, keď v úvodných siedmich zápasoch zaznamenali až 5 remíz.

Všetko sa ale zmenilo v stretnutí s bratislavským Slovanom, ktorý „Ruža“ vyhrala 1:0 a začala tak spanilú jazdu, ktorú zavŕšila ziskom ligového striebra. V 22 zápasoch základnej časti slovenskej ligy zaznamenali Liptáci 11 výhier, 8 remíz a 3 prehry, za čo im patrila tretia pozícia.

V skupine o titul ale Liptáci v 10-tich dueloch ani raz neokúsili pocit prehry a vďaka skvelým výkonom sa vyšvihli na 2. miesto tabuľky, ktoré si definitívne zaistili výhrou v Dunajskej Strede v predposlednom kole. V záverečnom súboji ročníka si tak Ružomberčania mohli užiť dekorovanie od československých futbalových legiend ako Antonín Panenka, Karol Dobiáš či Jozef Chovanec.

V Slovenskom pohári ich vyradil Slovan

Ružomberčania sa v minulej sezóne predstavili aj v Slovnaft Cupe, ktorý doposiaľ vyhrali jedenkrát. V 1. kole nastúpili na pôde Oravského Veselého, kde vyhrali hladko 3:0. V druhom kole čakalo na „Ružu“ Kysucké Nové Mesto, ktoré zdolali vysoko 6:0. Šestnásťfinále odohrali Liptáci proti treťoligovým Lipanom, ktoré favorita celkom potrápili, ale po výhre 1:0 postúpila „Ruža“ do osemfinále slovenského pohára.

V ňom Ružomberčania nastúpili proti najťažšiemu možnému súperovi – Slovanu Bratislava. Liptáci držali s favoritom krok a dokonca sa mohli ujať vedenia v stretnutí, ale stredopoliar „Ruže“ Matej Kochan za bezgólového stavu nepremenil pokutový kop.

Bratislavčania v druhom polčase zásluhou dvoch gólov Greena definitívne zlomili odpor Liptákov a po výhre 2:0 ukončili ružomberskú púť v Slovnaft Cupe. Slovanisti napokon dokráčali až do finále, v ktorom bol nad ich sily trnavský Spartak, ktorý zvíťazil 2:1 po predĺžení.

Jedenástka roka a predĺženie zmlúv

Výborné výkony Ružomberčanov sa odzrkadlili aj na slávnostnom vyhlásení najlepšej Jedenástky roka Fortuna ligy, kde mali Liptáci až trojicu zástupcov. V ideálnej jedenástke minulej sezóny sa ocitli ružomberskí obrancovia Lukáš Fabiš a Matej Madleňák  aj útočník Martin Regáli. „Ruža“ mala trojnásobné zastúpenie aj v najlepšej Jedenástke talentov a to zásluhou brankára Ivana Krajčírika, stredopoliara Filipa Lichého a útočníka Tomáša Bobčeka.

Napriek nedávno skončenej sezóne uzavrelo vedenie klubu zmluvy už s niekoľkými hráčmi. Dres „Ruže“ si v nasledujúcom ročníku budú obliekať aj naďalej kapitán Ján Maslo, útočník Štefan Gerec a rovnako aj stredopoliar Matej Kochan, ktorý pôsobí pod Čebraťom od roku 2017. Minulá sezóna patrila doposiaľ k jeho najlepším v oranžovom drese, keď v slovenskej lige zaznamenal v 23 stretnutiach 6 gólov a 3 asistencie. Do listiny strelcov sa zapísal aj v Slovnaft Cupe.

V Ružomberku budú pokračovať aj dvaja hlavní aktéri strieborného úspechu a to tréner Peter Struhár a jeho asistent Peter Tomko. Obidvaja podpísali zmluvy na jeden rok s možnosťou ročnej opcie. Ružomberský tréner, ktorý zasadol na lavičku Liptákov len pred minulou sezónou, sa pričinil o druhý najväčší úspech ružomberského futbalu v jeho histórii.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.