Mestská olympiáda v Ružomberku prilákala viac ako tisíc ľudí

Mestská olympiáda v Ružomberku. Foto: Mesto Ružomberok
Viac ako 1 000 mladých športovcov zo základných a stredných škôl v Ružomberku zápolilo uplynulý piatok v 20 súťažných disciplínach v rámci III. Mestskej olympiády detí a mládeže.

Športové súboje začali už o deň skôr vo štvrtok 21. júna pre deti materských škôl, ktoré si merali sily v atletických disciplínach. Športový sviatok začal i skončil pred mestským úradom, kde ho otvorilo zapálenie olympijského ohňa a ukončilo odovzdaním ocenení z rúk primátora Ružomberka Ľubomíra Kubáňa a vedenia mesta.

Veľké poďakovanie patrí organizátorom (Oddelenie kultúry, marketingu, cestovného ruchu a športu a Oddelenie školstva a mládeže Mestského úradu v Ružomberku) všetkým spoluorganizátorom (CVČ ELÁN Ružomberok), športovým klubom, školám a sponzorom (Žilinský samosprávny kraj, Mondi SCP, Dolphin, PTA – reklamná agentúra), bez ktorých by sa Mestská olympiáda nedala zorganizovať.

„Musím povedať, že tomuto projektu sa veľmi teším. Po 12 rokoch sa nám v meste Ružomberok podarilo obnoviť Mestskú olympiádu detí a mládeže. Išlo o pozdrav blížiacej sa letnej olympiáde v Paríži. Opäť sa ukázalo, že šport spája. Naše športoviská totiž zaplnilo viac ako   1 000 detí zo základných a stredných škôl. Všetci, ktorým by som chcel poďakovať, sa tu nezmestia. Obrovský podiel na tom, že všetko fungovalo, majú najmä kolegovia z úradu Tomáš Gazdarica, športový referent a vedúca oddelenia školstva Janka Lokajová a samozrejme CVČ Elán. Ďakujem všetkým, najmä športovcom. Od najmenších až po stredoškolákov. Vidíme sa opäť o štyri roky!“ povedal Ľubomír Kubáň, primátor mesta Ružomberok.

Fotogaléria

Zdroj: ruzomberok.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.