Mestské autobusy premávajú od pondelka so zmenami

Od pondelka 5. septembra premáva Mestská autobusová doprava podľa cestovného poriadku v školskom režime. Mesto Ružomberok si pri tejto príležitosti pripravilo zmeny v cestovných poriadkoch.

S novým školským rokom prichádzajú aj zmeny v Mestskej autobusovej doprave (MAD). Mesto Ružomberok na svojej webovej stránke informovalo, že si pre cestujúcich pripravili zmeny v cestovných poriadkoch, ktoré posilnia jazdný takt na najvyťaženejších linkách a opätovne spustia školské spoje. Úpravy sa dotkli každej linky.

Linka 1 žltá bude mať celý deň jazdný takt 30 minút, vo večernom sedle po 17:30 h to bude 60 minút,

Linka 2 modrá bude mať v rannej špičke do 9:00 h jazdný takt 15 minút, v poobednej špičke od 13:00 do 17:00 h taktiež 15 minút, mimo špičky vždy 30 minút,

Linka 3 červená bude mať v rannej špičke z Klačna 5:12 až 7:42 h najsilnejší jazdný takt 10 minút, od 9:00 15 minút a mimo špičky 30 minút. Poobedná špička od 13:00 do 17:00 hod. 15 minút a po 17:00 h každých 30 minút,

Linka 4 hnedá bude mať v rannej a poobednej špičke jazdný takt každých 30 minút, mimo špičky 60 minút. Pridali sme ranný spoj o 7:19 h z Bieleho Potoka,

Linka 5 fialová bude mať jazdný takt v rannej špičke 30 minút, potom až do večera 60 minút,

Linka 6 zelená bude mať v rannej a poobednej špičke jazdný takt 30 minút, mimo špičky 60 minút, upravujeme čas školského spoja zo Zarevúcej o 13:59 h od školy.

Nové cestovné poriadky nájdete na webe mesta Ružomberok, mhdrk.sk a v príslušných zastávkach.

Mesto chystá aj ďalšie zmeny

,,V nasledujúcich dňoch nás čaká výmena vozového parku, spustenie preferencie vozidiel MAD na svetelnej signalizácii dynamickej zelenej vlny. O všetkých zmenách budete včas informovaní,” píše sa na webovej stránke mesta.

Zdroj: Mesto Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.