MFK Ružomberok má nového generálneho partnera

MFK Ružomberok predstavil nového generálneho sponzora - stávkovú spoločnosť Niké.

Vo štvrtok 2. februára sa v bratislavskom Ružinove uskutočnila tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy.

Okrem tradičnej predsezónnej tlačovky predstavil Ľubomír Golis, predseda predstavenstva MFK Ružomberok, novú sponzorskú spoluprácu so spoločnosťou Niké.

Spolupráca so spoločnosťou Niké by mala Ružomberčanom zabezpečiť zlepšenie finančného chodu klubu. „Je pre mňa veľkým potešením, že môžem dnes predstaviť takúto výnimku, spoločnosť, ktorá sa spája s našou značkou, s naším klubom a bude od teraz s nami spolupracovať na úrovni generálneho partnera,“ priblížil Golis.

Okrem novej infografiky na weboch, či sociálnych sieťach, patriacich pod patronát MFK Ružomberok sa bude logo nového sponzora objavovať aj na prednej časti dresov.

Tretí klub v lige

Okrem novej spolupráce s Ružomberkom má spoločnosť Niké sponzorskú zmluvu s ďalšími dvoma klubmi. Tou najdlhšou a najobsiahlejšou je spolupráca so Slovanom Bratislava. V rámci sezóny 2022/2023 sa do portfólia spolupráce so spoločnosťou Niké pridali aj FK Železiarne Podbrezová.

„Spoločnosť Niké, rodina Bergerovcov, je známa tým, že podporuje šport a vracia do športu to, čo z neho istým spôsobom aj získava a to si treba vážiť,“ povedal generálny riaditeľ MFK Ružomberok Ľubomír Golis.

Iniciatíva na spoluprácu prišla zo strany generálneho riaditeľa MFK. „Kontaktoval som pána Bergera, pretože som si všimol, že Niké sa začalo púšťať aj do futbalu, čo nebolo zvykom. Oslovil som ho s tým, či by nemal záujem ísť do spolupráce s nami. Veľmi rýchlo sme sa dohodli,“ priblížil dohodu Golis.

Výkonnému riaditeľovi spoločnosti sa páči najmä cesta mladých slovenských hráčov, čo tiež značne zohralo úlohu v podobe rýchlej dohody medzi klubom a spoločnosťou. „Preto sme sa aj pustili trošku do podpory slovenských klubov a slovenského futbalu. Samozrejme jedným z tých klubov je aj MFK Ružomberok,“ priblížil dôvody spolupráce výkonný riaditeľ Roman Berger.

Berger verí, že MFK Ružomberok bude získavať úspechy aj s emblémom spoločnosti Niké na hrudníku. „Ružomberčania zažili krásne časy a my budeme radi, ak budeme môcť pri nich stáť aj ďalej a pomáhať Ružomberku dostať sa na čo najvyššie priečky a ideálne aj do Európy a stále ďalej a ďalej,“ povedal na tlačovej konferencii Berger.

História klubu je bohatá

MFK Ružomberok pôsobí v prvej lige už  takmer dvadsaťsedem rokov. Ako jediný tím na Slovensku sa môže pýšiť titulom, že nikdy nevypadol z prvej do druhej slovenskej ligy.

Bergera prekvapila bohatá história klubu, ktorá siaha až do roku 1906. „Keď som si uvedomil, že futbal v Ružomberku má tradíciu stošestnásť rokov, tak je to neuveriteľné číslo. Myslím si, že potenciál klubu je veľký. Presne ako hovoril pán Golis, celý ten tím aj pán majiteľ robia skvelú prácu,“ pochválil Berger dlhodobé fungovanie MFK Ružomberok.

Výkonný riaditeľ dúfa, že sa klubu podarí podobný úspech, aký dosiahli futbalisti „spod Čebraťa“ v roku 2006. „V neposlednom rade si ešte pamätám storočnicu Ružomberka v roku 2006, kedy Ružomberok vyhral titul aj Slovenský pohár. Pamätám si aká to bola veľká vec spraviť naraz takéto double. Dúfam, že čoskoro sa nám spoločne podarí podobný kúsok,“ zakončil výkonný riaditeľ spoločnosti Niké.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.