Peter Struhár skončil na lavičke MFK Ružomberok

Peter Struhár (vpravo) pôsobil na lavičke Ružomberka dve sezóny. Foto: Rudolf Maškurica
Meno jeho nástupcu bude známe v najbližších dňoch.

V pozícii ružomberského trénera pôsobil 39-ročný Struhár dve sezóny. V premiérovom ročníku priviedol tím k zisku striebra, keď s ním skončil v tabuľke Fortuna ligy na 2. mieste. Vďaka tomu sa klub z dolného Liptova kvalifikoval do Európskej konferenčnej ligy (EKL) UEFA, v ktorej sa prebojoval do druhého predkola.

Po vlaňajšej vydarenej sezóne bol ale nedávno skončený ročník pre klub i jeho fanúšikov veľkým sklamaním. Najskôr sa Ružomberčania veľmi skoro rozlúčili so Slovnaft Cupom, v ktorom vypadli už v osemfinále, keď nestačili na Skalicu.

Leto bez Európy, no s novým trénerom

Ešte horšie však Liptáci dopadli v lige, v ktorej obsadili7. miestopredstavili sa tak len v skupine o udržanie sa. Tú síce Ružomberčania vyhrali, no vo finále play-off o EKL podľahli Žiline 1:3 a v pohárovej Európe sa toto leto nepredstavia.

Len niekoľko dní po neúspešnej baráži klub spod Čebraťa oznámil, že Peter Struhár nebude v budúcej sezóne pôsobiť ako hlavný kormidelník mužstva, pričom jeho súčasný kontrakt mu vyprší v stredu 31. mája.

„K rozhodnutiu došlo po vyhodnotení práve skončenej sezóny, v ktorej Ružomberok po spadnutí do skupiny o udržanie obsadil siedmu pozíciu a následne po prehre vo finále play-off so Žilinou nezískal miestenku v Európskej konferenčnej lige UEFA,“ uvádza sa na oficiálnej stránke MFK Ružomberok.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.