MFK Ružomberok oznámil meno nového kapitána

Hlavný tréner Peter Struhár a nový kapitán Marek Zsigmund. Foto: TASR

V jarnej časti nastala zmena na poste kapitána tímu MFK Ružomberok. Po Jánovi Maslovi prebral kapitánsku pásku Marek Zsigmund.

Do začiatku jarnej časti Fortuna ligy ostáva už iba niekoľko dní. Káder Ružomberčanov v zimnom prestupovom období stratil na sile, keď z tímu odišiel najlepší zakončovateľ Martin Regáli do belgického KV Kortrijk.

Tím Petra Struhára sa netají ambíciami ostať aj po rozdelení súťaže v skupine o titul. Na to však potrebujú viac gólových a bodových zápisov, ktoré im na jeseň chýbali. „Po euforickom minuloročnom vicemajstrovi boli samozrejme naše očakávania vysoké a stále sú. Momentálne po jesennej časti to nevyzerá až tak ružovo, čiže sme síce piati, ale je to boj,“ priblížil generálny riaditeľ klubu Ľubomír Golis.

Majstrovstvá sveta v Katare zapríčinili, že sa zimná prestávka oproti minulým rokom predĺžila. „Na športovom poli bola prestávka dlhá. Bolo potrebné si aj oddýchnuť, zároveň sa aj namotivovať. Verím, že majstrovstvá sveta hráčov namotivovali. Vysporadúvali sme sa aj s nejakými odchodmi, prestupmi a zároveň sme riešili ako vhodne doplniť káder tak, aby sme splnili naše ciele,“ dodal Golis.

Úlohou je nájsť zakončovateľa

Ružomberčania začali zimnú prípravu s viacerými odchovancami klubu z mládežníckej liahne. „Teraz je úloha na nás v klube, aby sme ho vedeli nahradiť a musím povedať, že v príprave sa dobre ukazujú naši mladí hráči a myslím si, že môžeme vychovať podobných hráčov ako bol Martin Regáli,“ povedal na margo akadémie lodivod MFK Peter Struhár.

Družina Petra Struhára si v zimnej príprave zatiaľ nepripísala výhru. V úvodnom zápase remizovala v domácom prostredí s MŠK Považská Bystrica (1:1), prehrala na sústredení v Maďarsku so ZTE Zalaegeszeg (0:1), a dvakrát remizovala na štadiónoch súpera so Szombathelyi Haladás (2:2) a Zaglebie Sasnowiec (3:3).

V sobotu 4. februára sa futbalisti MFK Ružomberok stretnú s poľským druholigovým tímom MKS Puszcza Niepolomice v generálke pred začiatkom súťaže. Následne odštartujú zverenci Petra Struhára jarnú časť prvým ligovým kolom 10. februára po prestávke s MFK Zemplín Michalovce. „Ako viete, každý týždeň sa stretávame s nepríjemnosťami čo sa týka zranení. Myslím si, že na nejakých osemdesiat percent poznám základnú zostavu,“ dodal k úvodnému ligovému zápasu Struhár.

Remízoví králi vsadili na mladý tím Slovákov

MFK Ružomberok za roky svojho pôsobenia v prvej lige patrí medzi špičku slovenského futbalu, čo potvrdilo aj druhé miesto z minulej sezóny. Zverenci Petra Struhára však v jesennej časti nedokázali dobre nadviazať na minuloročnú sezónu, keď si v lige pripísali až deväť remíz.

Podľa nového kapitána Mareka Zsigmunda je veľký problém v slabej efektivite. „Máme tam veľa remíz. Rozdiel vidím v detailoch. Vo vicemajstrovskej sezóne sme premieňali šance, ktoré teraz nedávame. To je jedna vec, ktorá sa otočila a keď zlepšíme túto vec budeme úspešní a bude tam viac zápasov za tri body,“ povedal M. Zsigmund.

Mladý a slovenský tím má podľa Zsigmunda jednu veľkú zbraň na svojich súperov v jarnej časti.  „Myslím si, že najväčšia sila je v tíme. Všetci sme Slováci, rozumieme si, sme výborní kamaráti. Robíme všetci všetko spolu. Čiže hlavná sila je celkovo v tíme,“ dodal kapitán MFK Ružomberok.

A mužstvo MFK Ružomberok pred štartom jarnej časti Fortuna ligy 2022/23:

Brankári: Dominik Ťapaj, Tomáš Frühwald, Ivan Krajčírik. ObrancoviaAlexander Mojžiš, Ján Maslo, Mário Mrva, Matej Madleňák, Lukáš Fabiš, Giuliano Antonio Marek, Alexander Selecký, Matúš Malý. Stredopoliari: Oliver Luterán, Kevin Švehla, Jakub Rakyta, Kristóf Domonkos, Samuel Šefčík, Matej Kochan, Tobias Bujňaček, Adrián Macejko, Adam Tučný, Gabriel Halabrín, Marek Zsigmund, Matúš Matej, Martin Chrien, Viktor Úradník. Útočníci: Tomáš Bobček, Štefan Gerec, Martin Boďa, Marko Kelemen.

Realizačný tím:

Peter Struhár – hlavný tréner, Peter Tomko – asistent trénera, Jozef Kapláň – asistent trénera, Ľuboš Hajdúch – tréner brankárov, Marek Herčut – videoanalytik, Matej Šavol – technický vedúci, Peter Adamčiak – technický vedúci, Ingrida Nagyová – fyzioterapeutka, Rudolf Šipčiak – fyzioterapeut, Tibor Letko – lekár, František Rigo – lekár.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.