Ružomberok obral o body účastníka pohárovej Európy

Ružomberčania neprehrali so Spartakom ani v siedmom stretnutí v rade. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v nedeľu 24. septembra v rámci 8. kola Niké ligy s FC Spartak Trnava 2:2. Liptáci neprehrali už tretí zápas v rade.

Zverenci Petra Tomka sa pred týmto duelom nachádzali na 8. mieste, keď doposiaľ získali 8 bodovOranžoví ale majú súboj so Slovanom Bratislava k dobru.

Na druhej strane, Trnavčania figurovali pred domácim stretnutím na 7. priečke, so ziskom 8 bodov„Bíli Andeli“ ale majú taktiež na svojom konte o zápas menej.

Gól do kabíny

V základnej zostave Ružomberka nastúpil aj český útočník Jan Hladík, ktorého Liptáci angažovali v posledný deň prestupového obdobia. Mužstvo spod Čebraťa neprehralo so Spartakom ostatných šesť stretnutí, pričom naposledy mu podľahlo v novembri 2020.

Prvý polčas na štadióne Antona Malatinského veľa futbalovej krásy nepriniesol. Na prvú vážnejšiu šancu čakali diváci až do 41. minúty, no tá bola napokon aj gólová. Hosťujúca defenzíva zaspala, čo využil Michal Ďuriš, po ktorého prihrávke otvoril skóre duelu bývalý hráč „Ruže“ Erik Daniel – 1:0. Takýmto výsledkom sa úvodné dejstvo aj skončilo.

Dva góly v rozpätí piatich minút

Druhý polčas bol úplným opakom toho prvého. Už v 48. minúte bolo vyrovnané, keď sa po centri Jana Hladíka a následnej chybe domácej obrany, presadil Samuel Šefčík – 1:1. Liptáci sa však z vyrovnania tešili len päť minút.

53. minúte vrátil vedenie Spartaku Michal Ďuriš, ktorý nikým nestrážený nedal žiadnu šancu Ivanovi Krajčírikovi – 2:1. Po hodine hry boli Trnavčania blízko tretieho gólu, lenže pokus Kevina Oforiho skončil len na brvne hosťujúcej brány.

Cenná remíza

Keďže Spartakovci nevyužili obrovskú príležitosť, prišiel zákonitý trest. V 63. minúte zakončil rýchlu akciu Ružomberka Štefan Gerec, ktorý po ďalšej chybe domácej defenzívy efektne vyrovnal na 2:2. O minútu na to mohli „Bíli Andeli“ znova viesť, avšak v poslednej chvíli zblokoval strelu Erika Daniela z bezprostrednej blízkosti Alexander Selecký.

Desať minút pred skončením riadneho hracieho času si domáci vytvorili ďalšiu príležitosť, no proti bol pozorný ružomberský brankár. Trnavčania sa v závere snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, lenže sa im to nepodarilo. MFK Ružomberok remizoval so Spartakom Trnava 2:2.

„Ruža“ privíta majstra

Liptáci ostali po tretej remíze v sezóne na 8. mieste tabuľky. Najbližší duel odohrajú futbalisti MFK Ružomberok už v stredu 27. septembra o 18:00 hod., keď v domácom prostredí, v rámci dohrávky 5. kola, privítajú ŠK Slovan Bratislava.

O ďalšie tri dni (30. september) čaká oranžových na vlastnom trávniku súboj proti MFK Zemplín Michalovce. Posledný zápas pred reprezentačnou prestávkou odohrá „Ruža“ proti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble (6. október).

Niké liga – 8. kolo:

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 2:2 (1:0)

Góly: 41. Daniel, 53. Ďuriš – 48. Šefčík, 63. Gerec. Žlté karty: Šulek (TRN), Hodulík (asistent Trnavy) – Zsigmund (RUZ). Rozhodovali: Marhefka – Bednár, Vass, Ruc. Diváci: 2611.

FC Spartak Trnava: Takáč – Šulek (85. Koštrna), Štetina (85. Ristovski), Djurić, Mikovič (C) – Bernát (68. Oseni), Zeljković, Štefánik (68. Bainović) – Ofori, Ďuriš, Daniel (75. Paur).

MFK Ružomberok: Krajčírik – Mrva, Malý, Gabriel, Selecký – Lavrinčík (66. Luterán), Chrien (76. Domonkos), Zsigmund (C) – Gerec (66. Boďa), Hladík (84. Múdry), Šefčík (76. Chobot).