Mikuláš nezabudol na najmenších ani tento rok

Do mesta prišiel vo štvrtok večer Mikuláš. Spoločne s anjelom a čertom rozdali sladkosti a rozsvietili vianočný stromček. 

Mikuláš už tradične prilákal do centra mesta najmä najmenších. Podvečerný program spestrilo detské Divadlo na hojdačke, ktoré si aj v mrazivom počasí pozreli stovky prítomných.

Mrazom vyštípaní drobcovia netrpezlivo čakali v sprievode rodičov či starých rodičov, kedy sa “hlavný hrdina” dňa objaví na pódiu a rozdá im sladké dobroty.

Niektorých svojím čertovským sprievodom zaskočil, a tak sa okrem usmiatych detí sem-tam v početnom dave rozozvučil aj hlasný plač. Radosť a veselosť im našťastie do tvárí opäť priniesol anjel, ktorý tiež rozdával sladkosti.

Záverečnou bodkou programu bolo tradičné rozsvietenie vianočného stromčeka, ktoré sa podarilo za hlasného detského odpočítavania. Keď už svietila veľká hviezda a niekoľko malých svetielok, stromček sa stal centrom pozornosti fotoaparátov. Zvečniť si spomienku pri drevenom Betleheme či ligotavých svetielkach na ihličí chceli malí aj veľkí.

Podujatie zorganizovalo mesto Ružomberok ako súčasť Ružomberského adventného kalendára.

Deťom rozdával nielen sladkosti, ale aj radosť veselý anjel. (Zdroj: redakcia)
Blížiace sa Vianoce pripomína okrem stromčeka aj drevený Betlehem. (Zdroj: redakcia)
Odvážnejším deťom rozdal sladkosti aj čert. (Zdroj – redakcia)
V centre mesta už stojí rozsvietený vianočný stromček. (Zdroj: redakcia)
Na stromčeku žiari veľká hviezda a niekoľko malých svetielok. (Zdroj: redakcia)

Titulná fotografia: Niektorí najmenší sa s Mikulášom, čertom a anjelom chceli odfotografovať. (Foto: Anna Zábojníková)

 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.