Mimoriadne úspešný polčas sezóny u stolných tenistov

Obe stolnotenisové družstvá Ružomberka budú hrať v novom roku o extraligové medaily.

Jeseň za zelenými stolmi bola v podaní ružomberských seniorských tímov nečakane úspešná. Muži aj ženy hrajú najvyššie slovenské súťaže – extraligy, a obaja sa držia v reálnej hre o stupne víťazov.

Muži po prvý raz v nadstavbe o titul

„Sme perfektný kolektív, chalani držia spolu. Nikoho by som nechcel vyzdvihovať. Všetci, Andrej Kaššay, Martin Truska, Mišo Hodor a v neposlednom rade aj ja, všetci sme nejakým malým kúskom k tomu prispeli,“ hovorí o konečnom piatom mieste po základnej časti extraligy mužov hrajúci tréner a prezident klubu v jednej osobe Dalibor Jahoda.

Muži sa dostali do nadstavby o titul, medzi šesť najlepších tímov Slovenska, po prvý raz. Aj preto prevládajú najmä pozitívne pocity.

„Nemôžeme byť nespokojní. Ešte nikdy sme o titul nehrali. Všetko ide tak, ako sme si predstavovali. Samozrejme, mohli niektoré zápasy dopadnúť aj lepšie, ale celkovo sme určite spokojní,“ teší sa 21-ročný ružomberský stolný tenista Andrej Kaššay.

Muži počas základnej časti šesťkrát vyhrali, trikrát prehrali a dvakrát remizovali. Nepatria k favoritom na medaily, ale sú len krôčik od prvej štvorky, a tam už je potom vo finálovom turnaji možné všetko. S takto vysloveným názorom sme o možnom úspechu presvedčili aj Andreja Kaššaya.

„Fúha, tak to sú naozaj vysoké ambície. Ale tak, kebyže nám všetko vyjde, poriadne zapracujeme, tak si myslím, že by sa to tretie miesto mohlo podariť. A prečo nie. Ja urobím všetko preto a chalani v tíme určite tiež,“ rozvinul debatu o kovovom lesku na krku ružomberský mladík.

Andrej Kaššay (vľavo) počas zápasu. Foto – skst.sk

Ženy už vedia, čo je to tímová medaila

Dva roky po sebe skončili Ružomberčanky v ženskej extralige na treťom mieste. Kým v roku 2017 to bolo príjemné prekvapenie, vlani už skôr malé sklamanie. Tím okolo Nikolety Puchovanovej bol silný aj úspešný, ale v rozhodujúcej chvíli neukázal to najlepšie.

Aj keď, treba uznať, že pri semifinálovej remíze s Trnavou 5:5 rozhodlo o ich odsunutí do boja o tretie miesto len sčitovanie víťazných loptičiek. Niečo ako videorozhodca vo futbale.

„Dievčatá sú zatiaľ príjemným prekvapením sezóny. Porazili aj Centrum Bratislava, kde sú zahraničné hráčky. Keby im to takto vydržalo, tak verím, že do tej semifinálovej štvorky sa opäť dostanú,“ hodnotí už aktuálne výkony svojich zverenkýň Dalibor Jahoda.

Mesačnú prestávku strávili Ružomberčanky na treťom mieste tabuľky. A to aj bez Puchovanovej, ktorá ešte v lete odišla do českého Hodonína, kde hrá aj stolnotenisovú Ligu majstrov. Z vlaňajšieho bronzového tímu však zostali už ostrieľané Dáša Šinkárová a Natália Divinská, ktoré dopĺňajú odchovankyne – dorastenky Frederika Pisarčíková a Alžbeta Kováčová.

„Zatiaľ ich určite treba všetky pochváliť,“ odvetil tréner Jahoda, keď sme sa pýtali na ich jesenné výkony.

Najbližšie sa obe družstvá ŠKST Ružomberok predstavia vo svojej herni na Žilinskej ceste v extraligových dueloch v piatok 25. a v sobotu 26. januára.

Prezidentom opäť Jahoda

Pred Vianocami absolvovali v stolnotenisovom klube aj interné voľby. Pozíciu prezidenta na ďalšie štyri roky obhájil práve Dalibor Jahoda. Súčasný hráč, tréner a prezident v jednej osobe.

„Teraz si všetci v klube sadneme a preberieme ambície na štyri roky. Určite sa musíme naďalej venovať intenzívne mládeži. No a bolo by potrebné zohnať nejakého silnejšieho sponzora a posunúť tak extraligové A-družstvá na úplne iný výkonnostný level. Docielili by sme, že aj mládež by získala vzory, mala by sa od koho učiť, sledovať veľké zápasy, s kým hrať. Určite by to úroveň ešte viac zdvihlo,“ uvažuje o plánoch na nové funkčné obdobie staronový prezident klubu.

Titulná fotografia – Natália Divinská za súťažným stolom. Foto – skst.sk

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.