Mladá žena „omylom“ nezaplatila za tovar, chytila ju polícia

Ilustračné foto. Zdroj: canva.com
Krádež, agresivita či nerozvážnosť dospelých. Aj tak sa dajú zhrnúť prípady z uplynulých týždňov, ktoré riešila mestská polícia.

V pondelok 21. augusta popoludní privolali hliadku Mestskej polície (MsP) v Ružomberku do nákupného centra na Bystrickej ceste. Políciu kontaktoval pracovník súkromnej bezpečnostnej služby, ktorý uviedol, že tam majú krádež.

,,Vyslaná hliadka zistila, že do obchodného reťazca prišla mladá žena na väčší nákup. Pri platení využila samoobslužnú pokladňu. Pri nej však z nákupného vozíka „pozabudla“ vyložiť sedem položiek, za ktoré samozrejme nezaplatila,“ priblížil Roman Jankovič z MsP.

Žena chcela z obchodu odísť bez toho, aby zaplatila za celý nákup, no pracovníci ju okamžite zastavili a zavolali mestskú políciu. Hliadka následne zistila, že išlo o 20-ročnú ženu z okresu Ružomberok.

,,Pri priestupkoch proti majetku si policajti overujú, či sa za posledných dvanásť mesiacov nedopustila obdobného skutku. Mladá žena takýto záznam v evidencii priestupkov nemala a preto jej bola na mieste uložená bloková pokuta,“ konštatoval Jankovič s tým, že ženu následne policajti poučili, že takýto spôsob nakupovania môže mať pre ňu počas najbližšieho roka oveľa vážnejšie následky. Zdôraznili, že v takom prípade by už nešlo o priestupok, ale o trestný čin.

Muž sa napil z pohára, potom ho hodil o zem

V sobotu 19. augusta večer prechádzala hliadka mestskej polície ulicou Hurbanova. Ako vchádzali do križovatky s ulicou Panská, všimli si dvojicu mužov.

,,Jeden z nich mal v ruke sklenený pohár, ktorý hodil o zem. Potom zobral z rúk pohár aj kamarátovi, vypil jeho obsah a opäť rozbil pohár tak, že ho hodil na chodník,“ uviedli z mestskej polície.

Z tohto dôvodu hliadka muža vyzvala, aby predložil doklad totožnosti. Podľa polície muž odmietal poslúchnuť tieto výzvy a ani po výstrahe, že bude predvedený za účelom zistenia totožnosti doklad nepredložil.

,,Pešia hliadka preto privolala na miesto motohliadku a muža predviedli. Ten až po predvedení predložil občiansky preukaz, z ktorého bolo zistené, že ide o 27-ročného obyvateľa okresu Martin,“ priblížili policajti.

Pokutu za priestupok proti verejnému poriadku v hornej hranici sadzby muž zaplatil na mieste a potom z polície odišiel.

Muž sa sťažoval na bolesť na hrudi

V stredu 23. augusta prechádzali ulicou Svätej Anny ľudia, ktorí si všimli na zemi ležať muža. Ten bol zjavne pod vplyvom alkoholu, preto ihneď kontaktovali tiesňovú linku mestskej polície.

,,Hliadka na mieste našla 34-ročného muža z okresu Ružomberok. Ten sa hliadke sťažoval, že ho bolí na hrudi a vysadil lieky, ktoré by mal užívať na vysoký krvný tlak. Jeho zlý zdravotný stav mohla zapríčiniť kombinácia požitia väčšieho množstva alkoholu a vysokej teploty, ktorá bola v stredu v poobedňajších hodinách,“ informovali z polície.

Keďže sa neustále sťažoval na bolesť na hrudi, hliadka ho odviezla do nemocnice.

Zabuchnuté dvere aj hlučná mládež

V piatok 11. augusta sa obyvateľka sídliska Roveň obrátila na mestskú políciu so žiadosťou o pomoc. Ako v telefonáte uviedla, práve si zabuchla dvere bytu a kľúč zostal v zámke z vnútornej strany.

,,Operačný príslušník vyrozumel pracovníka kľúčovej služby a oboznámil ho s problémom. Po dohode hliadka technika vyzdvihla v mieste trvalého bydliska a odviezla na ulicu Za dráhou. Ten dvere za prítomnosti oznamovateľky bez poškodenia otvoril a pani sa dostala do bytu,“ uviedli mestskí policajti.

Niekoľko minút pred polnocou oznámili obyvatelia ulice Lesná zo sídliska Klačno, že za panelákom na lúke sa nachádza partia mladistvých, ktorí sú pravdepodobne pod vplyvom alkoholu, pretože sa správajú veľmi hlučne a nemôžu spať.

,,Hliadka na lúke našla dvojicu mladých ľudí. Z reproduktora tam počúvali hudbu 18-ročný mládenec a o rok staršia dievčina, obidvaja z okresu Ružomberok,“ priblížil Jankovič s tým, že za porušovanie nočného kľudu im podľa zákona o priestupkoch policajti uložili blokové pokuty.

Zdroj: MsP Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.