Mladý vodič prerazil plot rodinného domu v Komjatnej, nafúkal viac ako jedno promile

Foto: FB/Polícia SR - Žilinský kraj
22-ročného vodiča polícia obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Ružomberskí policajti zasahovali pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v obci Komjatná. Mladý 22-ročný muž prechádzal so svojím vozidlom značky Seat cez obec, keď následne zišiel z cesty a narazil do oplotenia rodinného domu. Podľa polície sa na mieste nikto nezranil.

Vodič motorového vozidla sa podrobil dychovej skúške, pričom polícia zistila, že mladý muž pred jazdou požil alkohol a nafúkal 0,61 mg/l, čo je v prepočte 1,27 promile alkoholu.

„Poverený príslušník Policajného zboru obvinil vodiča z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby,“ uviedla krajská polícia v príspevku na sociálnej sieti.

Zdroj: FB/Polícia SR – Žilinský kraj

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.