Množstvo chýb stálo Ružu zápas. Piešťanské Čajky vyhrali v nadstavbe nad Ružomberčankami o 15 bodov

V piatkovom zápase v Diplomat Aréne vyhrali Piešťanské Čajky nad ružomberskými basketbalistkami 70:55.

Ružomberčanky sa od začiatku zápasu dopúšťali množstva chýb. Stálo to sily, a tiež to nahrávalo súperkám, ktoré vkročili do zápasu veľmi dobre. Po prvej štvrtine vyhrávali Piešťanské Čajky až 22:9.

Druhá štvrtina sa niesla v podobnom duchu a tréner Juraj Suja si dokonca pre nepriaznivý stav zobral oddychový čas. Po polčase bolo 47:23.

Potom sa Ružomberčanky zomkli a zabojovali, v tretej štvrtine bola hra vyrovnanejšia. Žabky ju dokonca vyhrali 18:12 a rovnako tak aj poslednú štvrtinu 14:11, čo však na víťazstvo nestačilo. Ružomberčanky prehrali v Piešťanoch 70:55.

Z domácich hráčok sa najviac darilo kapitánke Danielle Hamilton-Carterovej, ktorá zaznamenala 17 bodov. V piešťanskom družstve vynikala ešte Lea Miletičová. Za Ružu najviac bodov zaznamenali Teodora Turudičová a Zada Keandre Williamsová (po 15 bodov) a potom kapitánke Miroslave Praženicovej (13 bodov).

Najbližšie si Ružomberčanky zahrajú so Šamorínom v sobotu 30. januára.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 70:55  (22:9, 25:14, 12:18, 11:14)

Najviac bodov: Hamilton-Carter 17, Páleníková 15, Miletič 14 – Turudičová a Williamsová 15, Praženicová 12

Ďalšie štatistiky.

Titulná fotografia – archívny záber zo zápasu MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky. Foto – Rudo Maškurica

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.