Štvrtý triumf v sezóne. Ružomberčanky sa víťazne naladili na Eurocup

Liptáčky rozhodli o svojej výhre v prvom polčase. Foto: Rudolf Maškurica
Basketbalistky MBK Ružomberok vyhrali v sobotu 21. októbra v rámci 5. kola Niké extraligy žien nad ŠBK Šamorín 64:45.

Liptáčky, ktoré odohrali druhý zápas v priebehu troch dní, otvorili duel 7-bodovou šnúrou, pričom o všetky body sa postarala Oľga Jackovecová (7:0). Aj ostatný priebeh úvodnej štvrtiny patril favorizovaným hostkám, ktoré túto časť hry ovládli hladko 22:7.

Druhá 10-minútovka opätovne patrila Ružomberčankám, ktoré postupom času navyšovali svoje vedenie. Na konci prvého dejstva vyhrávali zverenkyne Juraja Suju už o 26 bodov – 39:13. Domáce hráčky v samom závere druhej periódy kozmeticky upravili stav na polčasových 39:16.

Pohodlné víťazstvo

Po zmene strán dostali v oranžovom drese príležitosť aj mladé hráčky z lavičky, keďže Liptáčky čaká v najbližšom období mimoriadne náročný program. To dokázali využili Šamoríčanky na skorigovanie skóre. Tretia štvrtina bola už podstatne vyrovnanejšia, no hostky si v nej svoj náskok strážili, pričom ho navýšili až na 30 bodov (46:16). Pred poslednou časťou hry napokon vyhrávala „Ruža“ 53:29.

Družstvo spod Čebraťa viedlo po troch minútach záverečnej 10-minútovky o 29 bodov (60:31), no ďalší priebeh tejto periódy patril domácim hráčkam. Tie zostávajúci úsek hry vyhrali pomerom 14:4. Nič to však nezmenilo na tom, že Ružomberok bez väčších problémov triumfoval v Šamoríne 64:45.

Ďalší domáci európsky zápas

Najlepšou strelkyňou stretnutia bola Oľga Jackovecová, ktorá si pripísala 17 bodov. Žiadna iná ružomberská hráčka už neprekročila dvojcifernú hranicu bodov.

Najbližší duel odohrajú ružomberské basketbalistky vo štvrtok 26. októbra o 18:00 h, keď v rámci 3. kola skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA privítajú na vlastnej palubovke grécky Olympiacos.

Niké extraliga ženy – 5. kolo:

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 45:64 (16:39)

ŠBK Šamorín: Lüttmerdingová 11, Marcová 10, Bábiková 7, Vargová a Lelkesová po 6, Fenesová 3, Takácsová 2.

MBK Ružomberok: Jackovecová 17, Jarošová 9, Havranová, Štefančová a Kaľužná po 8, Mikovčáková 6, Andělová 4, Hadačová a Oravcová po 2.

Trojky: 3-5. Diváci: 116. Úspešnosť streľby: 31 % – 43 %. TH: 16/10 – 12/9. Rozhodovali: Uhrin, Izák, Valachovič. Štvrtiny: 7:22, 9:17, 13:14, 16:11.

BK AS Trenčín – BK ŠK UMB Banská Bystrica 53:41

CBK Košice – Young Angels Košice 51:103

Piešťanské Čajky – Slávia Banská Bystrica 71:60