Muž bez domova mal zakrvavenú tvár a na hlave tržnú ranu

Ilustračné foto. Zdroj: canva.com
Dezorientovaný starší pán hľadal odvoz z nemocnice

Príslušníci Mestskej polície (MsP) v Ružomberku preverovali vo štvrtok 25. januára telefonické oznámenie, že na Ulici Svätej Anny sa pohybuje dezorientovaný starší pán.

Vyslaná hliadka podľa popisu našla 77-ročného pána z okresu Dolný Kubín. Ten uviedol, že bol v nemocnici na vyšetrení a mal po neho prísť niekto z rodiny. Policajti posadili pána do služobného vozidla a šli pozrieť pred hlavný vchod, či tam nenájdu príbuzného.

,,Po niekoľkých telefonátoch sa prostredníctvom operačného pracoviska podarilo zistiť, že príbuzný čaká v nemocnici pred jedným z oddelení. Hliadka staršieho pána odviezla do nemocnice a odovzdala príbuznému, ktorý na neho čakal a odviezol domov,” informoval Roman Jankovič z MsP.

V pondelok 29. januára, tri hodiny po polnoci, preverovala hliadka mestskej polície oznámenie o porušovaní nočného kľudu v jednom nočnom podniku. Hoci už bolo po zatváracích hodinách, nachádzali sa v ňom zákazníci a hrala hudba. Hliadka upozornila obsluhu na neskorú nočnú hodinu a zákazníci podnik opustili. Za priestupok proti verejnému poriadku bola obsluhe uložená bloková pokuta.

Muž bez domova mal zakrvavenú tvár a na hlave tržnú ranu

V posledný januárový večer kontrolovala hliadka mestskej polície priestory železničnej stanice. Vo vestibule hliadka našla známeho, 57-ročného bezdomovca. Muž mal zakrvavenú tvár a na hlave tržnú ranu. Z tohto dôvodu bola privolaná rýchla zdravotnícka pomoc, ktorá ho previezla do nemocnice.

Zdravotníckych záchranárov privolali mestskí policajti aj v stredu 24. januára do centra mesta. Na lavičke sa nachádzala mladá žena bez domova. ,,Tá síce javila známky požitia alkoholu, no bolo zrejmé, že má aj psychické problémy. Niekoľkokrát uviedla, že má myšlienky na samovraždu. Záchranári na mieste 25-ročnú ženu vyšetrili a následne previezli do nemocnice,”  priblížili z polície.

Na základe telefonického oznámenia bola hliadka mestskej polície vyslaná v prvý februárový piatok na čerpaciu stanicu na Hrabovskej ceste. Obsluha našla peňaženku, v ktorej sa nachádzali osobné doklady a finančná hotovosť takmer 400 eur. Podľa dokladov polícia zistila telefónne číslo na majiteľa.

,,Tým bol 45-ročný muž z východného Slovenska, ktorý sa v čase telefonátu nachádzal už pred Popradom. Samozrejme, že okamžite vozidlo otočil a po stratené veci si osobne prišiel na útvar mestskej polície,” dodali mestskí policajti.

Zdroj: TS MsP Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.