Muža našli bez známok života

Ilustračná fotografia: Pixabay.com
Mestskí policajti v Ružomberku počas uplynulých týždňov zaznamenali viaceré prípady s požívaním alkoholu, neslušným správaním a našli aj bezvládne telo muža v jeho byte.

V nedeľu 15. mája v poobedňajších hodinách prišla na útvar Mestskej polície 49-ročná žena z Ružomberka a požiadala o pomoc službukonajúceho operačného príslušníka. ,,Žena uviedla, že bývalý manžel sa jej už dlhšiu dobu neozýva. Na byte, v ktorom býva, sú zamknuté dvere a nedajú sa odomknúť, pretože v zámku je kľúč z vnútornej strany,“ priblížili policajti.

Žena prišla na Mestskú políciu v obave, či sa mu niečo nestalo a či je v poriadku. Vzhľadom na to, že malo dôjsť k otvoreniu bytu, polícia na miesto privolala hasičov, ktorí disponujú patričnou technikou.

,,Po otvorení bytu sa, žiaľ, naplnili najhoršie obavy, pretože muža našli v izbe bez známok života,“ konštatovali policajti. Vzhľadom na túto skutočnosť Mestská polícia o veci vyrozumela aj štátnu políciu a kontaktovala ohliadajúceho lekára.

Chcela ukradnúť kozmetiku

V piatok 6. mája dopoludnia súkromná bezpečnostná služba (SBS) oznámila Mestskej polícii, že chytili zlodeja v jednom z nákupných centier na Ulici Bystrická cesta.

,,Pracovník SBS videl na kamere ako pani pri regáli s kozmetikou vložila tovar do nákupného vozíka. Po prejdení niekoľkých metrov v ďalšej uličke tovar vybrala a vložila si ho do vrecka. Za nákup vo vozíku zaplatila, no kozmetiku z vrecka nevybrala a chcela z predajne odísť,“ uviedla Mestská polícia (MsP) v Ružomberku.

Hliadka následne zistila, že podozrivou z krádeže je 48-ročná Ružomberčanka a že v evidencii priestupkov za posledných 12 mesiacov nebola riešená za obdobný skutok. Krádežou tovaru sa dopustila priestupku proti majetku, za čo jej policajti uložili blokovú pokutu.

Močila v bytovke na chodbe

V stredu 11. mája vo večerných hodinách preverovali mestskí policajti telefonické oznámenie od obyvateľov sídliska Klačno, že na schodisku spí nejaká žena. ,,Hliadka vo vchode našla 52-ročnú ženu, ktorá bola zjavne pod vplyvom alkoholu. Pred príchodom polície sa vo vchode vymočila,“ priblížili okolnosti mestskí policajti.

Z dôvodu, že narúša občianske spolunažívanie, ju vyzvali, aby bytovku opustila, nakoľko trvalý pobyt mala v jednej obci v okrese Ružomberok. Po vyprevadení z vchodu jej policajti uložili blokovú pokutu za priestupok proti verejnému poriadku.

Opitý cestujúci zaspal v autobuse

V piatok 13. mája začala pre mestských policajtov bežná nočná služba preverením telefonického oznámenia na Hlavnej stanici. Tiesňovú linku 159 kontaktoval vodič autobusu MAD. ,,Prišiel na konečnú a v autobuse mu ostal spať opitý cestujúci, ktorého nemohol zobudiť,“ vysvetlila MsP v Ružomberku.

Hliadka muža prebrala a zistila, že ide o 30-ročného Ružomberčana. Po upozornení muž vystúpil z autobusu a odišiel domov.

Neotvorili dvere policajtom

Poverený príslušník mestskej polície objasňuje priestupok proti verejnému poriadku, ktorého sa dopustil obyvateľ Ulice generála Miloša Vesela. V sobotu 14. mája takmer dve hodiny po polnoci sa obyvatelia bytovky na uvedenej ulici sťažovali na porušovanie nočného kľudu.

 ,,Pre vyslanú hliadku nebol problém identifikovať byt, z ktorého bolo počuť hlasnú hudbu. Na niekoľkonásobné klopanie na dvere v byte vypli hudbu, no odmietli otvoriť dvere,“ informovali policajti. Majiteľa bytu predvolajú na Mestskú políciu za účelom podania vysvetlenia.

Zdroj: MsP

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.