Muži sa pobili pred nočným klubom

Ilustračná fotografia. Zdroj: canva.com
Mestskí policajti mali v uplynulých týždňoch rušnejšie služby aj kvôli jarmoku. Riešili bitky, agresívnych a podnapitých ľudí, ale aj cudzincov z Rumunska.

V sobotu 3. júna tri a pol hodiny po polnoci kontrolovali policajti z Mestskej polície (MsP) v Ružomberku kamerový systém, ktorý monitoroval okolie nočného klubu v centre mesta. Cez kameru si všimli začínajúci sa konflikt medzi dvoma mužmi.

,,Obidvaja sa snažili zasiahnuť jeden druhého, údery našťastie nezasiahli cieľ a skončili vo vzduchu. To už na miesto smerovala hliadka, ktorá na mieste situáciu upokojila,“ uviedol Roman Jankovič z MsP.

Hliadka mestskej polície obidvoch aktérov incidentu poučila o možných následkoch ich konania. Muži sa následne rozišli. Okolie podniku naďalej monitorovala hliadka, ako aj kamerový systém.

Podobná situácia sa odohrala v nedeľu 4. júna v noci. Na Ulici Štefana Nahálku kamery monitorovali skupinu mladých mužov.

,,Tu sa jeden mladík snažil napadnúť druhého. Hoci sa mu ostatní muži snažili v útokoch zabrániť, situáciu upokojila až vyslaná motohliadka,“ priblížil Jankovič s tým, že partiu aj naďalej monitorovali kamery.

Rušili nočný kľud

V piatok 9. júna niekoľko minút po polnoci prijal operačný príslušník MsP oznámenie, že na čerpacej stanici na Bystrickej ceste sa nachádza partia mladých ľudí a rušia tam nočný kľud.

,,Vyslaná motohliadka na mieste našla partiu, jeden z nich počúval hudbu z reproduktora a spieval si,“ informovali policajti.

Išlo o 18-ročného mladíka z okresu Ružomberok, ktorému za priestupok proti verejnému poriadku policajti uložili blokovú pokutu. Hliadka ešte na mieste zotrvala, pokiaľ sa partia nerozišla.

Straty a nálezy

V piatok 2. júna kontaktoval mestskú políciu obyvateľ Ružomberka s otázkou, či náhodou niekto nenašiel peňaženka s mobilným telefónom.

,,Veci mal niekde na jarmoku stratiť jeho syn. Neskôr boli peňaženka s mobilom nájdené v jednej z reštaurácií v centre mesta,“ ozrejmil Jankovič.

Policajná hliadka veci prevzala a doniesla na operačné pracovisko, odkiaľ operačný príslušník kontaktoval oznamovateľa a ten si prišiel nájdené veci prevziať.

V utorok 6. júna si obyvateľ Nábrežia M. R. Štefánika všimol pri jednom z vozidiel padnuté kľúče. Vec oznámil na mestskú políciu. Hliadka následne kľúče prevzala a podľa evidenčného čísla vozidla sa podarilo skontaktovať s majiteľkou auta a kľúče jej odovzdať.

Jarmočné vyčíňanie

Počas Ružomberského jarmoku bolo v uliciach mesta viac mestských policajtov ako v bežné dni. Tí riešili viaceré porušenia verejného poriadku.

V sobotu 3. júna sa na Ulici Podhora nachádzal muž, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu. Muž budil verejné pohoršenie a nad jeho konaním sa pozastavovali viacerí okoloidúci. Keď začal vulgárne vykrikovať po rodine s deťmi, vec oznámili na čísle 159.

Hliadka podľa popisu muža našla, ten sa však arogantne a vulgárne správal aj v prítomnosti polície a odmietal predložiť doklad totožnosti. Policajti ho predviedli na útvar mestskej polície, kde zistili, že ide o 45-ročného muža z okresu Liptovský Mikuláš.

,,Tu sa muž upokojil, po vykonaní potrebných služobných úkonov bol prepustený. Ešte pred tým mu však za priestupok proti verejnému poriadku bola uložená bloková pokuta v hornej hranici sadzby,“ uviedli z polície.

V tom čase iná hliadka riešila na Námestí Andreja Hlinku troch občanov Rumunska. Tí tiež obťažovali návštevníkov jarmoku a preto ich policajti v záujme obnovenia verejného poriadku vyviedli mimo jarmoku a upozornili na následky porušenia zákona.

O pár minút neskôr kamery v priestore pod mauzóleom monitorovali štyroch bezdomovcov.

,,Traja si ľahli na lavičky, štvrtý na zem. V tom čase sa však na mieste nachádzali aj rodiny s deťmi a vďaka opitým mužom si nemali kde oddýchnuť,“ priblížili policajti s tým, že hliadka ich následne zobudila a upozornila na vhodnejšie správanie. Nakoniec si sadli na jednu z lavičiek a po chvíli z miesta odišli.

Zdroj: MsP Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.