NA CESTÁCH OPATRNE: Meteorológovia upozorňujú na tvorbu poľadovice

ilustračné foto. Zdroj: canva.com

Zľadovatené plochy a chodníky predstavujú vysoké riziko úrazov.

Meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) vo štvrtok vydali výstrahy pred tvorbou poľadovice, a to v noci zo štvrtka na piatok (16. 12.) a počas piatka. TASR o tom informoval hovorca SHMÚ Ivan Garčár.

Podľa slov meteorologičky Nikolety Hruškovej sa na mnohých miestach vyskytne mrznúci dážď, pri ktorom sa bude tvoriť poľadovica. „Silnú poľadovicu očakávame v Trenčianskom, Žilinskom a Banskobystrickom kraji a na Spiši,” povedala Hrušková.

Zároveň dodala, že zľadovatené plochy a chodníky predstavujú vysoké riziko úrazov. Hrubá vrstva ľadu môže spôsobiť problémy v doprave, lámanie konárov či poškodzovanie elektrického vedenia.

Zdroj: Teraz.sk

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.