Na Choč na Silvestra len individuálne

Tradičný Silvestrovský výstup na Veľký Choč nebude ani tento rok. Aj minulý rok ho zrušili kvôli tomu, že množstvo ľudí na jednom mieste predstavuje vysoké riziko infikovania sa vírusom COVID-19.

Tradične organizovaný, hromadný Silvestrovský výstup na 1611 metrov vysoký Choč tento rok kvôli pandemickej situácii nebude. Na dominantu Liptova a Oravy však pôjde veľa ľudí individuálne. Jedna z nástupných ciest na vrchol vedie z Valaskej Dubovej.

Starosta Igor Tulinský nás vo štvrtok 30. decembra informoval, že v obci budú musieť kvôli tomu usmerňovať dopravu. V týchto dňoch je v dedine zvýšený počet áut, čo súvisí práve s výstupom počas voľných a sviatočných dní.

„Dnes sme ich narátali okolo osemdesiat. Počítame, že zajtra – na Silvestra ich bude aj vyše dvesto. Z bezpečnostného hľadiska je nevyhnutné usmerňovať vodičov, aby pri zaparkovaní neblokovali hlavné a príjazdové cesty,“ povedal starosta.

Titulná fotografia: záber z výstupu na Choč. Autor: Jozef Dvorský

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.