Na Liptovské dni matky prišli stovky návštevníkov

Vystúpenie folklórneho súboru Topľan malo veľký úspech. Foto: Lívia Dvorská
Tradičný festival Liptovské dni matky sa uskutočnil počas víkendu 29. – 31. júla v Liptovských Sliačoch. Bol to už jeho 13. ročník.

Organizátori v najväčšej dolnoliptovskej obci pripravili bohatý kultúrny program. Bola to jedinečná prehliadka ľudového spevu, tanca i hudby. Počas troch dní sa divákom predstavila desiatka účinkujúcich. Spomedzi nich nechýbali ani známi umelci – súbor Lúčnica, Kandráčovci či Cigánski diabli, ktorí venovali jednu zo svojich skladieb Hanke Hulejovej. Hoci v programe nevystúpila, bola čestným hosťom festivalu.

V závere programu sa divákom predstavil spevák a tanečník Štefan Štec. Napriek nepriaznivému počasiu si podujatie vychutnali stovky ľudí. Ďalší ročník by sa mal uskutočniť o dva roky.

Fotogaléria

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.