Dobročinná krabička v Liptovských Sliačoch 

Projekt Dobročinná krabička pripravuje už tretí raz združenie dobrovoľníkov z ELSE klubu z Liptovských Sliačov.

Jeho cieľom je potešiť tamojších obyvateľov v predvianočnom a vianočnom čase. Iniciátorka projektu Helena Priesolová povedala, že chcú obdarovať hlavne chorých, osamelých, starých a sociálne slabých obyvateľov obce.

„Darcovia, ktorí nemusia byť len zo Sliačov, môžu do krabičky vložiť napríklad trvanlivé sladké alebo slané pochutiny, kávu, čaj alebo kozmetiku. Potešia aj kniha, krížovky, rukavice, ponožky alebo iný darček,“ uviedla H. Priesolová.

„Rátajú sa aj darčekový poukaz alebo stravný lístok. Obdarovaného určite poteší aj pozdrav s milým odkazom na povzbudenie. Zbierame aj otvorené krabice s trvanlivými potravinami. Tieto budú rozdelené medzi obdarovaných,“ doplnila iniciátorka projektu.

Darca môže uviesť aj konkrétneho adresáta

Darcovia by mali na krabičku uviesť adresáta – meno, ulicu, číslo domu. „Ak nemajú konkrétnu osobu, ktorú by chceli obdarovať, treba na krabičku napísať podľa je obsahu, či je určená pre dospelého alebo dieťa, mužovi alebo žene,“ vysvetlila Priesolová. Organizátori po konzultácii s pracovníkom obecného úradu doručia darček do správnych rúk.

Zabalenú krabičku treba priniesť 4. decembra 2022 na 12. Dobročinný adventný večierok do kultúrneho domu v Strednom Sliači, od 15.00 do 18.00 h. „Vlani sme vyzbierali takýchto krabičiek vyše sto. Prioritne putovali do nášho domova dôchodcov,“ dodala organizátorka.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.