Na Rovni vykradli dva byty v jednom vchode

Doposiaľ neznámi zlodeji sa vlámali do dvoch bytov na ulici Za dráhou 14 v Ružomberku.

Polícia v Ružomberku od včera vyšetruje prípad vlámania sa do dvoch bytov na Rovni. Oba sú v jednom vchode, podľa informácií redakcie dokonca na jednom poschodí, na ulici Za dráhou 14. K vlámaniu prišlo v pondelok dopoludnia.

„Na oboch bytoch poškodil páchateľ vchodové dvere. V jednom byte poprehadzoval veci, ale nič neukradol. Z druhého bytu odcudzil obrúčku zo žltého kovu,“ odpovedal na otázky Ružomberského magazínu Radko Moravčík z Krajského riaditeľstva policajného zboru v Žiline.

„Uvedeným konaním vznikla celková predbežná škoda vo výške 230 eur,“ doplnil Moravčík.

Polícia začala trestné stíhanie vo veci zločinu porušovania domovej slobody. „V prípade zistenia páchateľa a dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ vysvetlil Radko Moravčík.

Ilustračné foto.  Zdroj: byvajmebezpecne.sk

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.