Na ružomberských „Hríboch“ plánuje developer výstavbu bytového domu

V lokalite Hríby na sídlisku Roveň by ešte v tomto roku mala začať vyrastať nová bytovka. Developer Odeko, ktorý stojí aj za výstavbou neďalekej Rezidencie Bystrická predstavil nový projekt, ktorý prinesie na trh s nehnuteľnosťami bezmála 80 bytov.

Spoločnosť Odeko len pred nedávnom odovzdala do užívania projekt na Bystrickej ceste, kde postavila bytovku s 59 bytmi a polyfunkčnými priestormi v parteri. Vzdušnou čiarou len niekoľko desiatok metrov od ,,Rezidencie Bystrická“ pripravuje ten istý developer ďalší realitný projekt, ktorý na ôsmych podlažiach počíta celkovo so 77 bytmi v dispozíciách od 1 izbových až po 4 izbové. Ku každému bytu by malo prislúchať jedno podzemné parkovacie miesto s minimom vonakajších parkovacích státí. Investor proklamuje vybudovanie nízko-energetickej budovy s vyšším štandardom bývania v podobe zabudovaného podlahového kúrenia či interiérového vybavenia od značiek Villeroy&Boch, Kludi, či Egger. Okrem toho chce developer v bezprostrednom okolí vysadiť listnaté dreviny a novinkou by mala byť aj zelená strecha, ktorá bude v parametroch bytového domu v Ružomberku použitá vôbec po prvý raz.

Priestor, kde by mala vzniknúť nová bytová štvrť. Foto: Tomáš Kajúch

Projekt je aktuálne vo fáze vybavovaní všetkých potrebných povolení a vzhľadom na to, že developer je už vlastníkom daného pozemku tak je pravdepodobné, že už koncom tohoto roka sa začne v danom priestore s prvými stavebnými prácami. Bytovka by mala byť hotová do 18 mesiacov od započatia výstavby, čo sa predpokladá niekedy začiatkom roka 2023.  Investor však v okolí tohoto projektu vlastní už aj ďalšie pozemky a nádejá sa, že v prípade úspechu by práve na ružomberských „Hríboch“ mohla vyrásť nová mestská štvrť s ďalšími bytovými domami, službami a lokálnym centrom v podobe nového námestia. Či takéto zámery investor napokon aj zrealizuje bude záležať aj od úspechu tohoto projektu a celkového vývoja na trhu s nehnuteľnosťami. Predaj by sa mal spustiť na jeseň tohoto roku a už podľa neho bude zrejmé aký úspech bude mať tento projekt a či bude do budúcna možné počítať s ďalším rozvojom lokality smerom do obce Štiavnička.

Pre mesto samotné je predstavenie ďalšieho realitného projektu skvelou správou a to nielen v kontexte novej investície v celkovej výške cca 7 miliónov eur, ale aj v kontexte zamietnutej bytovky na sídlisku Klačno. Pozitívom je aj fakt, že developer chce lokalitu budovať komplexne a do budúcna by tak mohol vzniknúť moderný priestor v dostupnosti MHD, služieb či centra mesta. Investor pre bytovku zvolil striedmu architektúru v pomerne masívnej hmote, ktorá však nepôsobí rušivo a vzhľadom na kopcovitý reliéf priestoru nevytvára ani zásadnú bariéru v celkovom vnímaní lokality. Závisieť to však bude aj od projektov ďalších bytových domov v tejto lokalite ktoré ukážu či okrem nového bývania vznikne v Ružomberku konečne aj kvalitný verejný priestor.

Hlavná foto: Odeko development

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som lokálpatriot. Zaujímajú ma všetky témy týkajúce sa Ružomberka. Prioritne sa venujem témam územného, sociálneho a mestkého rozvoja.


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.