Najkrajšie kalendáre a knihu má prírodovedec Miroslav Saniga

Rodák z Liptovských Revúc aj tento rok obsadil prvé priečky v súťaži o najkrajší kalendár. Jeho knižná publikácia zabodovala v súťaži o najkrajšiu knihu.

Vo štvrtok 27. apríla sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov 31. ročníka celoslovenskej súťaže Najkrajší kalendár Slovenska 2023 a 16. ročníka Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku za rok 2022 spojené s vernisážou v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici.

Súťaž o najkrajšie kalendáre mala 10 kategórií, do ktorých sa mohli zapojiť samostatní autori, firmy, regióny, mestá a obce. Podujatie každoročne organizuje Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov.

Obsadil prvé miesta v dvoch kategóriách

V tohtoročnej súťaži sa opätovne podarilo uspieť vedeckému pracovníkovi Ústavu ekológie lesa, v. v. i., vo Zvolene, doc. Ing. Miroslavovi Sanigovi, CSc., ktorý so svojimi kalendármi na rok 2023 obsadil prvé priečky hneď v dvoch kategóriách.

Miroslav zvíťazil v kategórii Stolové kalendáre – iné s tematikou prírodných scenérií a prírodnín: Miroslav Saniga – FOSFA Life Science 2023. Rovnako 1. miesto získal v kategórii Nástenné viaclistové autorské kalendáre kalendár s tematikou prírodných scenérií a prírodnín: Chotár pod Čiernym kameňom – čarokrásna Záhrada Eden 2023.

Medzi ocenenými v rovnakej kategórii je aj Ružomberčan a predseda Zväzu slovenských fotografov Ľubomír Schmida, ktorý získal 2. miesto za kalendár FIAT LUX 2022.

Ľubomír Schmida so svojím oceneným kalendárom na rok 2023. Foto: Lubomír Schmida Art Photo

Zabodoval aj s knižnou publikáciou

Významný prírodovedec z obce Liptovské Revúce uspel aj v súťaži Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku za rok 2022. Ocenenie získal v kategórii Knihy o Slovensku. Jeho knižný titul V túlavých topánkach slovenskou prírodou sa umiestnil na vynikajúcom druhom mieste.

Ocenené kalendáre aj knihy sú v rámci výstavy najlepších diel vystavené v priestoroch Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici a záujemcovia si ich môžu pozrieť do 19. mája 2023.

Fotogaléria

Zdroj: FB/Najkrajší kalendár, sav.sk

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.