Najvyšší stupeň ocenenia získali aj učitelia z Liptova

Ocenenie sv. Gorazda si z rúk ministra školstva prevzalo 60 pedagógov a 30 žiakov a študentov z celého Slovenska. Bol medzi nimi aj Mgr. Vladimír Struhár zo ZUŠ v Ružomberku.

Trpezliví, vytrvalí, ústretoví a chápaví – to sú prednosti učiteľského povolania, ktoré ho robí poslaním. Ministerstvo školstva udelilo Veľkú medailu, Malú medailuĎakovný list sv. Gorazda pedagógom, ktorí sa pričinili o rozvoj školstva na Slovensku. Cenou sv. Gorazda ocenilo aj žiakov a študentov za úspešnú reprezentáciu na medzinárodných predmetových olympiádach, športových a vedomostných súťažiach.

Slávnostný akt sa uskutočnil 29. apríla v priestoroch Zimnej jazdiarne Bratislavského hradu. Morálne ocenenia v rezorte školstva nesúce meno svätého Gorazda sú najvyšším stupňom ocenenia pedagógov v rezorte a tradujú sa od roku 1997. Symbolicky sú nazvané po prvom známom učencovi v dejinách nášho národa.

„Ocenenia svätého Gorazda tento rok sú svedectvom toho, ako učitelia dokážu ovplyvniť životy žiakov a dokážu tak zmeniť svoje okolie aj svet k lepšiemu. Oceňujeme obetavosť, pracovitosť, vytrvalosť, snahu a úspechy učiteľov a žiakov. Sú to hodnoty, ktoré tvoria túto spoločnosť a pomáhajú jej napredovať,“ povedal minister školstva Branislav Gröhling pri príležitosti slávnostného oceňovania.

Ocenenia si prevzali aj dvaja pedagógovia z Liptova

Veľkú medailu svätého Gorazda si prevzalo 10 pedagógov. Medzi nimi aj PhDr. Ján Chovanec z Obchodnej akadémie v Liptovskom Mikuláši. Cenu si prevzal za mimoriadne výsledky dosiahnuté vo výchovno-vzdelávacom procese a dlhoročné aktívne pôsobenie v krajskej a celoštátnej komisii Olympiády ľudských práv.

Malú medailu svätého Gorazda udelil rezort školstva 20 pedagógom. Medzi ocenenými je aj Mgr. Vladimír Struhár zo Základnej umeleckej školy (ZUŠ) v Ružomberku. Ministerstvo školstva tým ocenilo jeho celoživotné aktivity pri výchove a vzdelávaní v oblasti regionálnej ľudovej kultúry.

Celkovo 30 učiteľov si prevzalo Ďakovný list svätého Gorazda. Všetci majú však jedno spoločné – a to lásku a oddanosť učiteľskému povolaniu. Žiaci a študenti si prevzali Ceny sv. Gorazda.

Titulná fotografia: Mgr. Vladimír Struhár. Zdroj: Facebook Vladimíra Struhára

Zdroj: MŠVVaŠ

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.