Neúspešná generálka. Ružomberok vysoko prehral so zahraničným súperom

Liptáci uzavreli zimnú prípravu vysokou prehrou. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v sobotu 3. februára záverečný prípravný zápas.

Zverenci Ondřeja Smetanu v doterajších piatich prípravných stretnutiach zaznamenali štyri výhry a jednu prehru. Liptáci najskôr zdolali na svojom štadióne Pohronie a Zaglebie Sosnowec (zhodne 2:1).

Následne sa presunuli na sústredenie do Turecka, v rámci ktorého absolvovali tri duely. Oranžoví si najprv poradili s kosovskou Prištinou 1:0. Následne triumfovali nad severomacedónskym tímom KF Gostivar 4:1. V ostatnom prípravnom zápase ale prvýkrát ťahali za kratší koniec, keď prehrali so srbským mužstvom FK Jedinstvo Ub 1:2.

V poslednom prípravnom dueli, ktorý bol zároveň generálkou na jarnú časť Niké ligy, nastúpili hráči spod Čebraťa proti poľskému prvoligovému tímu Górnik Zabrze, ktorému patrí v tamojšej 18-člennej súťaži 7. miesto.

O výsledku rozhodol katastrofálny druhý polčas

V základnej zostave Ružomberka nastúpil aj obranca Alexander Mojžiš, ktorý sa po polročnom hosťovaní v maďarskom Debrecíne vrátil na Liptov.

Prvý polčas gól síce nepriniesol, no po zmene strán sa s nimi roztrhlo vrece. Na smútok Liptákov ale všetky góly padli do ich siete. Górnik Zabrze začal druhé dejstvo vydarene, keď v 50. minúte skóroval slovenský útočník v jeho drese Adrián Kaprálik1:0.

V záverečnej 20-minútovke pridal poľský celok ďalšie tri góly. Najskôr sa dvakrát v rozpätí desiatich minút presadil Piotr Krawczyk. Konečnú podobu výsledku stanovil v 85. minúte Soichiro Kozuki – 4:0.

Liga začína budúci víkend

Súbojom proti Górniku Zabrze ukončili ružomberskí futbalisti zimnú prípravu, v ktorej v šiestich vystúpeniach zaznamenali štyri výhry a dve prehry.

Najvyššia futbalová súťaž štartuje v piatok 9. februára, pričom Ružomberčania odohrajú úvodný jarný ligový zápas v sobotu 10. februára o 15:00 h na svojom štadióne proti FC Spartak Trnava.