Nováčik hostí vicemajstra

Ružomberské basketbalistky odohrajú v priebehu týždňa tretí zápas. Foto: Rudolf Maškurica
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú v stredu o 18:30 h stretnutie 4. kola Niké extraligy žien proti CBK Košice. Liptáčky budú chcieť nadviazať na víťazstvo z uplynulého kola a zdolať nováčika na jeho palubovke.

Ružomberčanky začali novú sezónu basketbalovej Extraligy úspešne, keď v 1. kole zdolali v dramatickom stretnutí ŠBK Šamorín 70:65 a úspešne vstúpili do nového ligového ročníka, v ktorom obhajujú strieborné medaily.

V 2. kole čakal Liptáčky veľký šláger v kúpeľnom meste proti majstrovským Piešťanským Čajkám, ktorý bol zároveň reprízou minuloročného finále. Stretnutie sa skončilo očakávaným víťazstvom Piešťan 75:53, ale Ružomberčanky predviedli veľmi dobrý výkon a favoritovi dlho odolávali.

Nateraz ostatný duel odohrala „Ruža“ uplynulý víkend v Koniarni proti Popradu. Zverenkyne Juraja Suju potvrdili v tomto stretnutí úlohu favorita a súpera deklasovali 77:41. Napriek tomu, že majú Liptáčky v tejto sezóne mladý a neskúsený tím, tak budú v zápase s Košicami jednoznačným favoritom.

Nováčik v najvyššej slovenskej súťaže

CBK Košice je nováčik v Niké extralige žien. Do najvyššej slovenskej súťaže sa mužstvo z východu Slovenska prebojovalo vďaka zisku miestenky, ktorá pôvodne patrila juniorskému tímu Young Angels Košice. Ten totiž ako víťaz barážových súbojov prenechal svoje miesto práve CBK Košice a tak má druhé najväčšie slovenské mesto, rovnako ako Banská Bystrica, dvojnásobné zastúpenie v Extralige.

V tejto sezóne, naopak, v najvyššej slovenskej súťaži neúčinkuje BK Slovan Bratislava, ktorý údajne nemal k dispozícii dostatok schopných hráčok. Klub z hlavného mesta tak odovzdal svoju licenciu mužstvu BK ŠK UMB Banská Bystrica, ktoré malo po neúspešnej baráži z Extraligy vypadnúť.

CBK Košice majú v pozícii nováčika po troch odohraných zápasoch na svojom konte 2 prehry a jednu výhru. Hneď úvodný duel v najvyššej slovenskej súťaži mal pre nich špecifickú príchuť, keďže ho odohrali na pôde veľkého rivala Young Angels Košice. Stretnutie sa napokon skončilo očakávaným víťazstvom “anjeliek” 101:63.

V druhom kole sa však nováčik dočkal premiérového víťazstva v Extralige, keď v domácom prostredí zdolal ŠK UMB Banská Bystrica 65:34. Nateraz ostatný zápas odohrali CBK Košice v Šamoríne, ktorému podľahli 75:48.

Náročný program vicemajstra

Basketbalistky MBK Ružomberok majú na úvod sezóny poriadne nabitý program, keď ich v októbri čaká až šesť zápasov. Po stretnutí na pôde Košíc odohrajú Liptáčky najbližší duel v nedeľu 23. októbra o 17:00 h, keď v Koniarni privítajú ambicióznu Sláviu Banská Bystrica. V tomto prípade však došlo k zmene termínu stretnutia.

Pôvodne sa mal duel odohrať v centre dolného Liptova v sobotu 22. októbra, ale z organizačných a technických dôvodov sa uskutoční o deň neskôr. Náročný októbrový program ukončí „Ruža“ na pôde Young Angels Košice (26. 10.).

V novembri čakajú Ružomberčanky tri duely, pričom dva z nich odohrajú v Koniarni. Novembrový program otvoria Liptáčky domácim súbojom proti ŠK UMB Banská Bystrica (05. 11.). Zakrátko sa „Ruža“ predstaví v Šamoríne (12. 11.).

Kalendárny mesiac ukončia Ružomberčanky zápasom na vlastnej palubovke, keď privítajú majstrovské Piešťanské Čajky (19. 11.). Následne čaká Liptáčky dvojtýždňová reprezentačná prestávka. Po nej odohrajú vicemajsterky najbližší duel až 3. decembra v Poprade.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.