Nový cykloservisný stojan nájdete aj v Liptovskej Teplej

V Žilinskom kraji pribudlo 14 nových stojanov na servis bicyklov, ktoré slúžia ako technická pomoc pre cyklistov.

Občianske združenie Slovenský cykloklub v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu – Žilinský turistický kraj vybudoval štrnásť nových cykloservisných stojanov naprieč regiónmi v kraji, vrátane stojanu v Liptovskej Teplej.

Oprava defektu aj utiahnutie pedálov

Cykloservisné stojany slúžia ako technická pomoc v prípade, že sa bicykel pokazí, prípadne, ak sa v domácnosti nenachádza náradie na údržbu bicykla. Pomocou náradia opravíte aj menšie nedostatky, ako napríklad utiahnutie uvoľneného pedálu, nosiča či detskej sedačky.

,,Vďaka zabudovanej hustilke v kovovom ochrannom kryte z bočnej strany stojanu, stojan umožňuje dofúkať koleso či opraviť defekt. Rovnako je vybavený základným náradím, ktoré je skryté vo vnútornej časti a držiakom na bicykel pre lepšiu manipuláciu a ľahšiu opravu,” uvádza Slovenský cykloklub na svojom webovom portáli.

,,Veríme, že nové stojany budú spoľahlivo a dlhodobo slúžiť všetkým, ktorí na svojich cyklopotulkách budú potrebovať ich pomoc,” uvádza Žilinský samosprávny kraj v príspevku na sociálnej sieti.

Fotogaléria

Zdroj: ŽSK

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.