Nový prednosta Okresného úradu v Ružomberku

Nový prednosta Okresného úradu v Ružomberku Radoslav Salák. Foto: RK Magazín
Vláda odvolala terajšieho prednostu Okresného úradu v Ružomberku Emila Marettu z funkcie k 31. júlu a súčasne menovala jeho nástupcu Radoslava Saláka.

Okresný úrad (OÚ) v Ružomberku bude mať od augusta nového prednostu. Vláda Slovenskej republiky (SR) na svojom rokovaní v stredu 27. júla odvolala terajšieho prednostu Emila Marettu k 31. júlu tohto roku a súčasne menovala jeho nástupcu Radoslava Saláka.

Ing. Radoslav Salák je absolventom Žilinskej univerzity (Fakulta ekonomiky a prevádzky spojov), kde ukončil 2. stupeň vysokoškolského vzdelania študijného programu „cestná doprava“, v odbore „doprava“. Ešte predtým po strednej škole začal ako živnostník poskytovať služby v oblasti administratívnych a asistentských činností.

Od roku 2010 začal pracovať v dopravnej spoločnosti SAD LIORBUS, a. s., ako technik informačnej siete a neskôr na pozícii vedúceho dopravy pre okresy Liptovský Mikuláš a Ružomberok. Od roku 2017 prešiel na pozíciu dopravný riaditeľ spoločnosti ARRIVA Liorbus, a. s., pre regióny Liptov a Orava.

V roku 2020 sa vrátil na dráhu súkromného podnikania, kde pôsobil ako manažér a konateľ obchodnej spoločnosti. Ako manažérovi riadenia prevádzky a riadenia obchodno-priemyselného areálu bývalých objektov ČSAD v Ružomberku sa mu podarilo ich ozdraviť a opätovne uviesť do prevádzky.

Maretta bude riaditeľom vodární

Podľa našich informácií JUDr. Emil Maretta bude novým riaditeľom Vodárenskej spoločnosti Ružomberok, a. s., keď na tejto pozícii nahradí Ing. Milana Mojša, ktorý odchádza do dôchodku.

Takto to prezentovali na júnovom zasadnutí Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Ružomberku. Počas rokovania MsZ obom za prácu v prospech mesta Ružomberok poďakovali primátor Ľubomír Kubáň a jeho zástupca Róbert Kolár.

Pri rovnakej príležitosti predstavili aj Radeka Zdráhala ako nového riaditeľa spoločnosti Kultúrny dom Andreja Hlinku (KDAH) , a. s., a zároveň poďakovali bývalému riaditeľovi KDAH Jánovi Pavlíkovi.

Zdroj: Úrad vlády SR

Emil Maretta (vpravo) a Milan Mojš na júnovom rokovaní Mestského zastupiteľstva v Ružomberku, kde im za prácu poďakoval primátor mesta Ľubomír Kubáň. Foto: mesto Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.