Nový primátor Ružomberka Ľ. Kubáň hovorí, že ich čaká veľa práce

Na archívnej snímke Ľubomír Kubáň pri ohlásení kandidatúry na primátora mesta Ružomberok. Foto: Natália Zelníková
Kubáň získal od svojich voličov 5199 hlasov (48,6 %). Za ním sa umiestnil Patrik Habo s 2959 hlasmi (27,66 %).

Volebný súboj o primátorskú stoličku v Ružomberku vyhral Ľubomír Kubáň, ktorý sa stane novou hlavou mesta. Druhého kandidáta v poradí Patrika Haba porazil s náskokom 2240 hlasov. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov, ktoré zverejnil Štatistický úrad SR. Kubáň pre TASR uviedol, že ich čaká veľa práce. Verí však, že prvé pozitívne zmeny sa dostavia v krátkom čase.

„Dostal som silný mandát, prešlo nám 14 poslancov do mestského zastupiteľstva, čo je väčšina. Najbližšie dni chcem spojiť všetkých poslancov v jednu silnú koalíciu a spoločne posunúť Ružomberok vpred,” povedal nový primátor mesta v reakcii na výsledok sobotňajších (29. 10.) komunálnych volieb.

Kubáň získal od svojich voličov 5199 hlasov (48,6 %). Za ním sa umiestnili Patrik Habo s 2959 hlasmi (27,66 %), Tomáš Klopta s 1729 hlasmi (16,16 %), Ján Bednárik so 716 hlasmi (6,69 %) a Petronela Ilavská s 94 hlasmi (0,87 %). Volebná účasť v Ružomberku dosiahla 47,96 percenta.

Zdroj: Teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.