Nový riaditeľ MBK Ružomberok chce posilniť marketing a ekonomicky stabilizovať klub

Nový riaditeľ MBK Ružomberok Miroslav Futo. Zdroj: MBK Ružomberok
Nový šéf ružomberského basketbalového klubu sa vedenia plnohodnotne ujme na konci týždňa.

Naštartovať marketing klubu založený hlavne na interakcii s fanúšikmi i obyvateľmi mesta a stabilizovať financovanie družstva po nedávnom turbulentnom období sú hlavné úlohy, ktorým sa chce v MBK Ružomberok v najbližšom období venovať jeho nový riaditeľ Miroslav Futo.

Ako uviedol pre oficiálny klubový web, so stabilizáciou príde aj personálne posilnenie na trénerských pozíciách v mládeži, kde chce MBK vybudovať dominantnú dievčenskú akadémiu na Slovensku, ale aj posilnenie mladého kádra žien, ktorý chce v horizonte dvoch rokov opäť zabojovať o najvyššiu pozíciu v súťaži.

„Mojou hlavnou víziou v MBK Ružomberok je dať mu to, čo si zaslúži. Chceme vytvoriť silnú komunitu, v ktorej spoločne hráčky, tréneri, funkcionári, partneri, fanúšikovia a obyvatelia Ružomberka budú ťahať za jeden koniec povrazu a urobia tak všetko preto, aby bol Ružomberok opäť nedobytnou baštou ženského a dievčenského basketbalu,“ ozrejmil Miroslav Futo.

Novým riaditeľom MBK Ružomberok sa stal 44-ročný Miroslav Futo na základe výberového konania, ktoré sa uskutočnilo v marci. Futo je bývalý mládežnícky reprezentant U16, U18, U20, bývalý extraligový hráč klubov MBK Komárno, BK Ďečín, Inter Bratislava, ale aj BK Žilina. V roku 2022 bol trénerom družstva kadetiek MBK Ružomberok. Je autorom myšlienky Tréningového strediska mládeže Slávia v Žiline, kde posledné tri roky pôsobil ako športový riaditeľ a konateľ. Vedenia MBK sa plnohodnotne ujme v sobotu 1. júna.

Zdroj: ruzomberok.sk

MBK Ružomberok má nového riaditeľa

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.