Novým riaditeľom kultúrneho domu je Radek Zdráhal

Radek Zdráhal. Zdroj: aktualne.cz
Osemčlenná komisia vyberala vhodného riaditeľa spomedzi štyroch uchádzačov. Nakoniec vyhral Radek Zdráhal, choreograf a muzikálový herec, ktorý má za sebou dlhoročnú kultúrnu prax aj na pozícii riaditeľa.

Víťazom výberového konania na funkciu nového riaditeľa mestskej akciovej spoločnosti Kultúrny dom Andreja Hlinku (KDAH) je MgA. Radek Zdráhal. Do funkcie ho vymenuje ružomberský primátor Ľubomír Kubáň. Ružomberská radnica o tom informovala v príspevku na sociálnej sieti.

,,Ešte pred nástupom do úradu primátora Mesta Ružomberok som deklaroval, že do funkcií na mestskom úrade či v mestských spoločnostiach budeme presadzovať odborníkov. Ľudí, ktorí rozumejú problematike a vedia veci posunúť vpred. Som veľmi rád, že tento prístup má prvé výsledky. Novému pánu riaditeľovi Radkovi Zdráhalovi želám veľa pracovných úspechov a teším sa na spoluprácu. Doterajšiemu pánu riaditeľovi kultúrneho domu Jánovi Pavlíkovi ďakujem za dlhoročnú prácu pre mesto a kultúru v ňom a želám mu v osobnom živote len to najlepšie,” podotkol primátor.

Zdráhal bol riaditeľom Českej filharmónie

Nového riaditeľa KDAH vyberala spomedzi štyroch uchádzačov osemčlenná komisia tvorená z členov predstavenstva KDAH, odborníkov a zástupcov mesta 19. mája počas ústnych pohovorov.

,,Okrem iných dokumentov boli kandidáti na riaditeľa povinní pripraviť projekt so zameraním na víziu smerovania KDAH, rozvoja a skvalitnenia kultúrnej ponuky a služieb s dôrazom na efektívnu hospodárnosť a finančnú udržateľnosť kultúrneho domu na najbližšie štyri roky,“ uviedol hovorca ružomberského primátora Vladimír Miškovčík

Radek Zdráhal (1975) je absolventom Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne. V minulosti pôsobil ako choreograf či muzikálový herec. Má bohaté pracovné skúsenosti na mnohých vrcholových pozíciách v obchode či managemente. Od roku 2014 pôsobil ako riaditeľ v súkromných spoločnostiach, od roku 2000 prevádzkoval agentúru, ktorá sa venovala umeleckým projektom. V roku 2006 založil Slovácku ZUŠ v Uherskom Hradišti, kde zároveň vykonával funkciu riaditeľa. V rokoch 2010 až 2011 bol riaditeľom Českej filharmónie, v rokoch 2010 až 2012 pracoval vo funkcii námestníka ministra kultúry na Ministerstve kultúry Českej republiky, kde mal v kompetencii odbor umenia, literatúry a knižníc.

Zdroj: FB/Mesto Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.