O post primátora Ružomberka sa uchádza Ľubomír Kubáň

O post primátora mesta Ružomberok sa chce uchádzať Ľubomír Kubáň, ktorý predstavil aj tím 22 kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva. Zdroj: Tím Kubáň
Kubáň predstavil aj tím 22 kandidátov na poslancov do mestského zastupiteľstva, ktorí mu vyjadrili podporu. Začína zároveň zbierať podpisy pre svoju kandidatúru.

O post primátora mesta Ružomberok sa chce v októbrových komunálnych voľbách uchádzať poslanec mestského zastupiteľstva a zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja Ľubomír Kubáň. Informoval o tom v utorok 28. júna na brífingu v Ružomberku s tým, že začína zbierať podpisy pre kandidatúru ako nezávislý kandidát.

Kubáň zároveň predstavil tím 22 kandidátov na poslancov do mestského zastupiteľstva, ktorí mu vyjadrili podporu. „Som presvedčený, že poslaním mestského politika má byť aktívna služba ľuďom. Roky v mestskom zastupiteľstve ma naučili, že najlepšie sa ľuďom pomáha vtedy, keď sa vedenia mesta chytí niekto, kto mu rozumie. Niekto, kto má skúsenosti. Ja si trúfam povedať, že som ich nazbieral naozaj veľa,” uviedol Ľ. Kubáň.

Do volieb plánuje ísť s realistickým programom

Doplnil, že do volieb plánuje ísť s realistickým programom bez vábivých, no v praxi neuskutočniteľných sľubov, ako tomu bývalo zvykom u primátorských kandidátov v minulosti. V prípade úspechu je odhodlaný využiť skúsenosti, chuť pracovať pre ľudí a silný tím na presadenie skutočných zmien a rozhýbanie Ružomberka.

„Chcem, aby naše mesto viedol človek, ktorý nebude sľubovať vzdušné zámky bez reálnych skúseností s komunálnou politikou. Ja ponúkam poctivé, uskutočniteľné zmeny, ktoré viem, že reálne urobím,” zdôraznil Kubáň.

Rodák z Ružomberka momentálne pôsobí už štvrté volebné obdobie ako mestský poslanec v Ružomberku a v súčasnosti aj ako poslanec Žilinského samosprávneho kraja. Zároveň je riaditeľom úradu práce v Ružomberku. Práve dlhoročné skúsenosti s komunálnou politikou a pomermi v Ružomberku, ho podľa vlastných slov viedli k uvažovaniu o kandidatúre za primátora.

Podporuje ho tím 22 kandidátov na poslancov

Kubáňovi vyjadrilo podporu až 22 kandidátov na poslancov do mestského zastupiteľstva v Ružomberku. Väčšina z nich už má skúsenosti ako volení zástupcovia občanov mestskej samosprávy, ale aj ďalšie osobnosti z mesta Ružomberok, ktorí sú úspešní v rôznych oblastiach. Medzi nimi je aj manažér Róbert Kolár, kandidát na primátora z minulých volieb.

Kandidatúru Ľ. Kubáňa na primátora mesta Ružomberok podporuje aj manažér Róbert Kolár. Zdroj: Tím Kubáň

„Ľuba považujem za skúseného človeka, ktorí pozná mesto. Je jasne čitateľný kandidát a za 16 rokov poslancovania ukázal, že mu ide o službu ľuďom a nesleduje žiadne postranné záujmy, čo ho robí najlepším kandidátom. Pre mňa je dôležité, aby sa Ružomberok pohol dopredu a preto som sa rozhodol netrieštiť sily, kandidovať za poslanca a podporovať Ľuba Kubáňa,” vysvetlil R. Kolár.

Kubáň je v prípade úspechu vo voľbách podľa vlastných slov odhodlaný využiť svoje skúsenosti, chuť pracovať pre ľudí a silný tím na presadenie skutočných zmien a rozhýbanie Ružomberka.

Kandidatúru na primátora mesta Ružomberok už ohlásili podnikateľ a developer Tomáš Klopta aj poslanec mestského zastupiteľstva Patrik Habo.

Poznámka redakcie: Manažér Róbert Kolár je konateľom vydavateľstva R PRESS, ktoré vydáva mesačník RK Magazín a spravodajský portál rkmagazin.sk.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som vyštudovaný novinár s dlhoročnou praxou v celoslovenských, regionálnych i komunálnych médiách a mám skúsenosti aj s vydávaním novín. Dlhé roky bol vydavateľom a šéfredaktorom regionálneho týždenníka LIPTOV a šéfredaktorom MY/Liptovské noviny. V súčasnosti som riaditeľom vydavateľstva R PRESS a poverený vedením redakcie RK MAGAZÍN.