Obrovská strata a citeľné oslabenie. Ružomberok opustil kapitán, zadarmo odchádza ku konkurencii

Bývalý kapitán MFK Ružomberok Marek Zsigmund sa stal novou posilou FC Košice. Foto: Rudolf Maškurica

Marek Zsigmund odchádza z MFK Ružomberok, jeho novým pôsobiskom bude klub z najvyššej súťaže.

Rodák z Ružomberka spojil svoju doterajšiu kariéru, až na krátke hosťovanie v Liptovskom Hrádku, s klubom z dolného Liptova. Za oranžových nastúpil na 99 zápasov, v ktorých dvakrát skóroval. V nedávno skončenej sezóne priviedol ako kapitán mužstvo spod Čebraťa k výhre v Slovnaft Cupe, keď Liptáci triumfovali nad Trnavou 1:0. Paradoxom je, že finálový duel sa uskutočnil v Košiciach, ktoré sa stali novým zamestnávateľom defenzívneho stredopoliara.

Marek Zsigmund podpísal s východniarmi zmluvu na tri roky, do júna 2027. Aktuálny kontrakt v Ružomberku mu vyprší na konci mája. 27-ročný futbalista, ktorý má podľa portálu Transfermarkt trhovú hodnotu na úrovni 250-tisíc eur, tak opustil klub z Liptova úplne zadarmo – ako voľný hráč. O tom, že má „Žigo“ opustiť Ružomberok, informoval ako prvý instagramový profil Slovenskí futbalisti.

Bývalý kapitán „Ruže“ mal podľa svojho príspevku na sociálnej sieti Instagram záujem pokračovať v centre dolného Liptova, no napriek tomu sa jeho púť v drese aktuálneho víťaza Slovnaft Cupu končí.

„Ahojte, Ružomberčania. Všetko má svoj začiatok, ale aj koniec. Je mi to ľúto, ale musím sa s Vami rozlúčiť. Veľmi som chcel ostať v mojom rodnom klube. Nakoniec je to všetko inak. Človek niekedy potrebuje zmenu a nový impulz, a ja sa veľmi teším na novú výzvu, do ktorej vložím celé srdce a všetko, čo vo mne je. Rokovania prebehli, ale nie všetko bolo také, ako som si predstavoval a ja už musím myslieť hlavne na seba… Chcel by som poďakovať všetkým trénerom, ktorí ma od malička formovali až do ligového futbalistu. Ďakujem všetkým hráčom, s ktorými som tu mohol byť. Som a vždy budem hrdý na to, že som Ružomberčan, a že som doviedol ako kapitán tento klub k poháru po 18 rokoch. Chalani, som na Vás všetkých hrdý a budem vám veľmi držať palce v Európe. Ďakujem Vám za všetko,“ napísal Marek Zsigmund.

Marek Zsigmund v drese nového zamestnávateľa. Foto: Tomáš Cicoň/fckosice.sk

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.